אוהבי בע"ח
מועדון
מבצעי החודש

תזונה


יש להעניק לחתולך תזונה מלאה ומאוזנת המכילה את כל הרכיבים התזונתיים המתאימים לחתול. החתול גם מאוד אוהב לגוון את טעם המזון.

למד כאן אודות התזונה הנכונה לחתולך:

 


הרגלי אכילה נכונים

הרבה בעלי חתולים מתלוננים שהחתול שלהם "בררן באוכל". הבעיה היא שהבררנות הזו נרכשת ולא מולדת. אפשר להימנע מבעיה זו על-ידי חינוך החתול להרגלי אכילה נכונים.

האכלת החתול הבוגר שלכם

החתולים זכו למוניטין של אכלנים בררנים לאו דווקא בגלל שזהו טבעם. הבררנות שלהם נובעת בעיקר מהדרך בה אנו, הבעלים, מאכילים אותם. ככל שאנו מציעים לחתול יותר מגוון, כך הוא צפוי לפתח הרגלי אכילה בררניים. העצה הטובה ביותר כדי להימנע ממצב זה היא למצוא מזון חתולים מלא ומאוזן שהחתול אוהב, ואז לא להחליף אותו.

האכלת החתלתול

לגורי חתולים יש צרכים תזונתיים מיוחדים, ולכן יש לחפש עבורם מזון בעל הרכב המותאם בשבילם, הכולל תוספת חלבונים, ויטמינים ומינרלים שחתלתולים צריכים. כדי לעודד את החתלתול לאכול אפשר להוסיף מעט לחות למזונו על-ידי הוספת חלק אחד של מים חמימים על כל ארבעה חלקים של מזון גורים יבש

5 כללים לעידוד פעילות גופנית אצל חתולים

חתולים זקוקים לפעילות גופנית כדי להיות בריאים. התעמלות תמנע השמנת-יתר ותבטיח שיישארו גמישים, זריזים וחזקים – תכונות החיוניות להישרדותם, במיוחד אם הם מסתובבים מחוץ לבית.

גלו אם לחתול שלכם יש בעיית משקל

מחקרים שנערכו ברחבי העולם מעידים על כך שכמעט מחצית מכלל חיות המחמד שלנו (ובכלל זה חתולים, כמובן) סובלת מעודף משקל, ואם לא ידעתם, מדובר בסכנה בריאותית של ממש.

הרגלי אכילה נכונים של גור החתולים שלכם

הצלתם גור חתלתולים מגורל אכזר? מצאתם חתלתולים יתומים? כדי להציל אותם אתם צריכים להאכיל אותם כמו שצריך, ויפה שעה אחת קודם. הווטרינר איל נחמיאס מסביר איך נותנים פורמולה לגורי חתולים
תזונת חתולים -דברים שתרצו לדעת

תזונת חתולים -דברים שתרצו לדעת

כמה חתולים צריכים לאכול, ומה החשיבות של אוכל רטוב מקופסאות שימורים? המומחית להתנהגות חתולים עונה על הכל!

המדריך שלכם לתזונה הטובה ביותר

לנוחיותך, מצורף המדריך שלכם לתזונה הטובה ביותר בו תוכלו ללמוד יותר כיצד לבחור את המזון המתאים ביותר עבור חיית המחמד, הקטגוריות השונות במזונות הקיימים בחנויות ועוד.

מים,מים, מים הו מים בששון

האם מותר לתת לחתול חלב ? האם זה מספק אותו ?

מניסיוני ומנתונים מקצועיים הקיימים בידי כולל פרסומים עדכניים כדוגמת טבלאות ה-NRC שעודכנו בשנת 2003 אומרים כי הזנת חתולים אך ורק בחלב פרה גולמי ומוצריו הינה הזנה חסרה.
הזנת החתול נמדדת עבור 3 אוכלוסיות: חתלתולים בגדילה, חתולים בוגרים וחתולות מניקות או הרות. בכל שלוש האוכלוסיות הזנת חלב בלבד או מוצריו לא נותנת מענה מספק לצרכים הבאים.

האכלת החתולה שלכם בזמן הריון

התזונה היא תמיד גורם עיקרי בשמירה על בריאות החתול, אבל חשיבותה גוברת עוד יותר בזמן ההיריון או ההנקה. כדי לאפשר את התפתחות הגורים וכדי להכין את החתולה לעומס הגופני שגורמת ההנקה, על התפריט לספק אבות מזון חיוניים באיזון נכון.

תזונת חתולות מניקות ולאחר תום ההנקה

גורי חתולים יונקים חלב במשך 20 עד 30 ימים, וכמות החלב שהם צורכים הולכת וגדלה במהלך תקופה זו. כתוצאה מכך, גם צרכיה של החתולה מבחינת אכילה ושתייה הולכים וגדלים בזמן הנקה. במקרים מסוימים יש להאכיל את החתולה פעמיים עד שלוש ביום. יש להקפיד להגיש לה מי שתייה טריים בכלי נקי. יש להוסיף לחות למזון יבש כדי להגדיל את הכמויות שהיא צורכת, וכדי לעודד את הגורים להתחיל ולכרסם מזון מוצק.

חשיבות המים

המים הם אחד מהמרכיבים החשובים ביותר בתזונה. המים מסייעים להסדיר את טמפרטורת הגוף, לעכל את המזון, להיפטר מחומרי פסולת, לבצע סיכה של רקמות ולאפשר מעבר של מלח ואלקטרוליטים נוספים ברחבי הגוף.

הצילו! החתול שלי מסרב לאכול!

החתול שלכם ניגש לצלחת האוכל שלו, מרחרח, ואז הולך ממנה בבוז. החתול שלכם אוהב סוג מזון מסוים ביום אחד, ואז מסרב לאכול אותו ביום שלמחרת. אתם מתייאשים ומחליפים את סוג המזון. זהו צעד שעלול לעודד את החתול לפתח טעם בררני. הדרך לחנך את החתול (כדי שהוא לא יחנך אותנו), היא לשלב תוכנית האכלה מתאימה עם בקרה קפדנית אחר הרגלי האכילה.

הבדלים תזונתיים בין כלבים לחתולים

לחתול יש חוש טעם מפותח. למעשה, חוש הטעם של החתול חד יותר מאשר זה של הכלב. החתולים, בניגוד לכלבים, אוכלים כמויות קטנות מדי פעם

בעיות משקל אצל חתולים

המודעות הגוברת לבעיות הבריאות הנגרמות על-ידי השמנת יתר אצל בני אדם, יצרה מודעות לבעיות אלו גם אצל חיות מחמד. מחקר שנערך לאחרונה, שיכול לעניין בעלי חתולים, נועד לבחון מהי השכיחות של השמנת היתר בקרב חתולים, ומהם גורמי הסיכון הקשורים בה. זה המחקר הנרחב ביותר שנערך בקרב חתולים, העוסק בגורמים התורמים להשמנה ולהשמנת יתר.

תזונת החתול ומשקלו

עם הזדקנותו של החתול, משתנים צרכיו התזונתיים. פעמים רבות חתולים זקנים בררנים יותר לגבי מזונם, ויש ביניהם שמעדיפים לאכול כמויות קטנות יותר בכל ארוחה. לחתולים זקנים עלולות לנשור שיניים, או ששיניהם רגישות בהשוואה לצעירותם, ולכן יתקשו לאכול מזון קשה הדורש לעיסה מרובה.
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד