אוהבי בע"ח
מועדון
מבצעי החודש

תזונת חתולים -דברים שתרצו לדעת

 

 

מגדלים חתולים כבר שנים וחושבים שאתם יודעים הכל על הצרכים שלהם? תחשבו שוב. לריבי מאייר, מומחית להתנהגות חתולים והיועצת של פורינה, יש כמה טיפים פותחי עיניים, שלא בהכרח יתיישבו עם מה שהווטרינר אומר לכם.

 

אז כמה חתול צריך לאכול ביום? כמה שמתחשק לו. על פי מאייר, לאוכל זמין במהלך כל היום יש חשיבות לא רק תזונתית, אלא נפשית והתנהגותית, והיא ממליצה להחליף את המזון היבש - שצריך להיות מבוסס על חלבון מן החי וללא חומרים משמרים או צבעי מאכל - כל 12 שעות ולהגישו בקערה נקייה ויבשה. מה לגבי אוכל רטוב? למרות שרובנו מרגישים לגביו כמו שהורים לילדים מרגישים לגבי ממתקים, למעשה אין כל מניעה לתת לחתולים אוכל מקופסת שימורים מדי יום, ומומלץ מיד לאחר פעילות. "אוכל רטוב הוא כמו טרף", אומרת מאייר. "זה לא מותרות ולא פינוק וחשוב לתת אותו כל יום לאחר פעילות, בעיקר בלילה לפני השינה. זה סוגר מעגל עבורם - אחרי משחק עם חכה הם מקבלים טרף, זה משחרר אנדרופינים ומאפשר להם להירגע ולא להמשיך לחפש את הטרף".

 

תזונה נכונה יכולה גם למנוע מראש מחלות נפוצות אצל חתולים. מאייר אומרת שאין כל סיבה שחתולים לא יהיו בריאים לאורך כל שנות חייהם, הכל עניין של תשומת לב של הבעלים לצרכים שלהם, שאינם רק פיזיים, אלא גם התנהגותיים ורגשיים. מזון יבש וטרי כל 12 שעות, מים זורמים ממזרקה, חול מתגבש נקי - כל אלה יכולים למנוע בעיות בכליות או בדרכי השתן.

 

בעיה נוספת שמוכרת היטב למגדלי החתולים הביתיים היא השמנת יתר. הבטן העגלגלה של ההולכים על ארבע אמנם נעימה מאוד לליטוף, אבל כמובן שבשלב מסוים השמנה יכולה להוביל לבעיות בריאותיות. גם כאן, אומרת מאייר, הסוד הוא במענה על שלל הצרכים של החתול. בדומה לאנשים, אוכל עבור חתולים אינו רק צורך פיזיולוגי, וכאשר חתולים אינם מבצעים פעילות המספקת להם עניין, הם משתעממים ופונים לאוכל. איך פותרים זאת? משחקים יומיומיים עם חכה (כעשר דקות-רבע שעה לפני השינה), משטחים גבוהים שניתן לטפס עליהם, משטחי גירוד והכי חשוב - חברה! חתולים, למרות הדעה הרווחת, אינם אוהבים להיות השליטים היחידים של ממלכתם ועדיף שיהיו מסביבם חתולים נוספים. כאילו שהייתם צריכים עוד סיבה לאמץ חתלתול חדש למשפחה.

 

 

מאמרי תזונה נוספים לחתולים

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד