אוהבי בע"ח
מועדון
מבצעי החודש

הרגלי אכילה נכונים של גור החתולים שלכם

אימצתם גור חתולים נטוש? החלטתם לטפל בחתלתולים יתומים? התזונה שלהם, מהרגע הראשון, קריטית, ולא רק שאתם יכולים להציל את חייהם – אתם יכולים להתוות להם דרך חיובית יותר מעכשיו והלאה.

 

לחתולים שלי אין אמא שתניק אותם. מה עושים?

יש להזין חתלתולים יתומים בתחליף חלב מסחרי שמיועד ספציפית לחתולים. יש להקפיד על מילוי הוראות היצרן בהכנה, מינון, איחסון וכו'. בתחילה יש לדלל את התמיסה ב- 50% בכדי להימנע מגרימת שלשול: אפשר לדלל עם מים או עם תמיסת אלקטרוליטים. אחרי מספר האכלות יש לחזור לריכוז המומלץ על ידי היצרן.

בשבועות הראשונים צורכים הגורים בערך 20 kcal ל-100 גרם משקל גוף ליום, וצריכת המים שלהם היא 180 מ"ל לק"ג ליום. היזהרו מהאכלת יתר. תכולת הקיבה המקסימלית של חתלתולים היא בערך 4 מ"ל ל-100 גרם משקל גוף . צריך להאכיל את החתלתולים כל 2-4 שעות בשבוע הראשון, ובהדרגתיות להוריד את תכיפות ההאכלות.

יתומים נמרצים עם רפלקס יניקה תקין ניתן להאכיל בבקבוק. התנוחה המומלצת: הגור שוכב על החזה והראש מורם, כמו במצב של יניקה מהאם. אם החתלתול חלש מדי, קחו אותו לווטרינר שיאכיל אותו עם צינור קיבה.

 

מתי עוברים למזון מוצק?

בגיל 3-4 שבועות אפשר להציע לגור כמות קטנה של מזון חתלתולים יבש בקערה, מעורבב עם הפורמולה. מרגע שהגור לומד לאכול מהקערה אפשר להפחית בהדרגה את כמות הפורמולה ולהגדיל את כמות המזון המוצק עד שעוברים לתזונה של מוצק בלבד. תהליך הגמילה יימשך לרוב 6-8 שבועות. הלעיסה חשובה לגור: היא חוויה מהנה עבורו, ומספקת לחץ לחניכיים שמסייע להתפתחות השיניים.

בשנתו הראשונה הגור חשוף למחלות יותר מאשר בגיל מתקדם יותר ולכן חשוב לספק לו תזונה טובה. חתלתול עד גיל 12-14 שבועות עדיין בונה את רקמת המוח והרשתית בעין, וחשוב לספק לו רמות נכונות של חומצות שומן חיוניות. אל תתרגשו מבטן נפוחה של החתלתול – שרירי הבטן עדיין לא מפותחים ולכן נראה שהבטן שלו נפוחה.

 

עזרה ראשונה: היפוגליקמיה

תופעה זו מוכרת בגורים קטנים ועלולה להופיע בשכיחות גבוהה יותר בגורים של חתולים גזעיים. היפוגליקמיה מתבטאת בחולשה פתאומית ובחוסר אנרגיה. טפטוף של תמיסת סוכר או דבש לפה עשויה לחולל פלאים ולהעניק מעין עזרה ראשונה. בהמשך כדאי להתאים את תזונת החתלתול לבעיה.

 

 

מאמרי תזונה נוספים לחתולים

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד