אוהבי בע"ח
מועדון
מבצעי החודש

5 כללים לעידוד פעילות גופנית אצל חתולים

חתולים זקוקים לפעילות גופנית כדי להיות בריאים. התעמלות תמנע השמנת-יתר ותבטיח שיישארו גמישים, זריזים וחזקים – תכונות החיוניות להישרדותם, במיוחד אם הם מסתובבים מחוץ לבית.

בשל היותם יצורים סקרנים מטבעם וציידים בנשמתם, קל יחסית למשוך את תשומת ליבם ולגרות אותם לשחק. למשחק, חשיבות גדולה אצל חתולים וזוהי דרך מצוינת לעודד אותם להתעמל.

1. צעצועים
חתולים אוהבים לתרגל את יכולות הציד שלהם וצעצועים הם דרך מצוינת לעודד אותם לעשות זאת. ניתן להיעזר בצעצועים ייעודיים הנמכרים בחנויות, אך גם "כדור חוט הצמר" הוותיק יעשה את העבודה. חיפוש קצר ברשת יעלה עשרות רעיונות לצעצועים תוצרת בית שתוכלו להכין לבד בקלות. שם המשחק בצעצועים הוא גיוון, ככל שיהיו יותר צעצועים, קל יותר יהיה ליצור אצל החתול עניין וסקרנות. הנה שתי דוגמאות לצעצועים שתוכלו להכין לבד:
"קופסת ההפתעות" – תלו קופסת נעליים מקרטון, הכניסו לתוכה כדור (רצוי כזה שיש בתוכו פעמון) ועשו בה חורים (בקוטר הקטן מקוטרו של הכדור). החתול ייהנה מאד לנסות "לצוד" את הכדור שבתוך הקופסה.
"מובייל חתולים" – מוט עץ ממנו משתלשלים חוטים שעליהם קשורים פריטים שונים, יספקו לחתול שעות של הנאה.

2. חשבו לגובה
חתולים מאד אוהבים לטפס וכדאי לנצל את חיבתם לגובה כדי שיתעמלו. בחנויות ניתן למצוא מתקנים מיוחדים המדמים עצים, אך גם התקנת מדפים או ערימת כמה ארגזים לגובה, יכולה לגרות את החתול לטפס ולשפר את יכולת הניתור שלו.

3. חברים למשחק
תמיד כיף יותר לשחק ביחד, והחתול שלכם יהנה הרבה יותר אם תזרקו לו את הכדור, תמשכו בקצה החוט או תזיזו את סמן הלייזר על הקיר. חתולים זקוקים לאינטראקציה עם בני האדם והם תמיד ייהנו יותר כשאתם מעורבים. אפשרות נוספת היא לצרף
חתול נוסף למשפחה כדי שישחקו יחד.

4. היעזרו בצמח "נפית החתולים" (
Catnip )
צמח הנפית גורם לחלק מהחתולים לתגובות של התרגשות ועוררות. אם החתול שלכם נושא את הגן שמעורר את התגובה הזו, ניתן להיעזר בצמח כדי לגרום לו לעבור למצב נמרץ יותר. את צמח הנפית ניתן לרכוש ברוב המשתלות ולגדל בעציץ בבית. הצמח בטוח לשימוש גם לבני אדם (זהו צמח מרפא מוכר)  ואין לו תופעות לוואי. מאחר שהשפעת הצמח אינה ארוכת טווח, מומלץ לא לחשוף את החתול אליו כל הזמן ולהסתפק בהנחת ענף בקרבת החתול מעת לעת.

5. וכשאין ברירה, תנו צ'ופר
אנו מעוניינים שהחתול יתעמל כדי לשרוף קלוריות, אך אם אין ברירה והחתול עצל במיוחד, ניתן לעודד אותו לבצע פעילות גופנית באמצעות פרס. ברגע שהחתול יבין שיקבל חטיף האהוב עליו אם יבצע את הפעילות, ניתן יהיה לפתות אותו יותר בקלות להתעמל. למשל – תוכלו להניח פיסה קטנה מאותו חטיף על מדף גבוה כך שהחתול יידרש לטפס כדי להשיג אותה.

 

אולי יעניין אותך לקרוא גם על:
חתולים – כמה חשוב להם נושא המשחק? – משחק הוא לא רק שעשוע, חתולים זקוקים למשחק כדי לשמור על בריאותם ושרידותם
כך תעזרו לחתול שלכם לקבל חתול חדש למשפחה – תחילתה של ידידות מופלאה, או פתח למריבות טריטוריאליות?
נפית: השימושים הרבים שלה יכולים להפתיע אתכם – לצמח הנפית השפעה ייחודית על חתולים, למדו כיצד ניתן להשתמש בו

מאמרי תזונה נוספים לחתולים

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד