אוהבי בע"ח
מועדון
מבצעי החודש

האכלת החתלתול

לגורי חתולים יש צרכים תזונתיים מיוחדים, ולכן יש לחפש עבורם מזון בעל הרכב המותאם בשבילם, הכולל תוספת חלבונים, ויטמינים ומינרלים שחתלתולים צריכים. כדי לעודד את החתלתול לאכול אפשר להוסיף מעט לחות למזונו על-ידי הוספת חלק אחד של מים חמימים על כל ארבעה חלקים של מזון גורים יבש
הגדל


כדי לקבל מושג מה כמות המזון שמומלץ לתת לחתול, השתמשו ובהנחיות ההאכלה שעל אריזת מזון הגורים. כיוון שגורי חתולים שונים זה מזה, כמות המזון שהם צריכים לקבל תשתנה לפי גודלם, רמת הפעילות וחילוף החומרים שלהם.

צריך לשים לב לשינויים במשקל החתלתול, כדי למנוע השמנת יתר. האכילו את החתלתול באותו מקום ובאותה שעה מדי יום. גורי חתולים נוטים לאכול מדי פעם. התנהגות שכזו אינה בעייתית, ואינה מצביעה על חוסר חשק לאכול מהמזון. זו התנהגות נורמלית לגמרי.
אם אתם מאכילים את החתלתול במזון מאוזן המכיל את כל אבות המזון, אין צורך בתוספים כלשהם, אלא בהמלצת וטרינר.

אל תתנו לחתול שאריות מזון ביתי. זה יכול לגרום לחתול להיות בררן במזונו, אבל גם לגרום להשמנה. אין להאכיל גור חתולים במזון לכלבים או במזון לגורי כלבים. לחתלתולים יש צרכים תזונתיים ייחודיים, שמזונות אלו לא מספקים. יש לתת לחתול חלב רק כצ'ופר, ולא כארוחה. החלב צריך להיות בטמפרטורת החדר, ואסור שיהווה חלק עיקרי מהתפריט. לחתול צריכים להיות מים טריים בכל עת.

מאמרי תזונה נוספים לחתולים

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד