אוהבי בע"ח
מועדון
מבצעי החודש

תזונת חתולות מניקות ולאחר תום ההנקה

גורי חתולים יונקים חלב במשך 20 עד 30 ימים, וכמות החלב שהם צורכים הולכת וגדלה במהלך תקופה זו. כתוצאה מכך, גם צרכיה של החתולה מבחינת אכילה ושתייה הולכים וגדלים בזמן הנקה. במקרים מסוימים יש להאכיל את החתולה פעמיים עד שלוש ביום. יש להקפיד להגיש לה מי שתייה טריים בכלי נקי. יש להוסיף לחות למזון יבש כדי להגדיל את הכמויות שהיא צורכת, וכדי לעודד את הגורים להתחיל ולכרסם מזון מוצק.
הגדל


כאשר הגורים מגיעים לגיל שלושה עד ארבעה שבועות, תהליך הגמילה יוצא לדרך: הגורים מתחילים לגלות עניין במזון מוצק, ובמקביל, האם מפגינה פחות רצון להניק. יש לתת לגורים מזון לח בצלחת שטוחה (אפשר להשתמש באותו כלי בו משתמשת הנקבה, אם היא שטוחה מספיק עבור הגורים). את המזון יש להגיש במשך מספר שעות מדי יום. בתקופה זו תלך צריכת המזון של הנקבה ותפחת. כאשר הגורים גמולים, אמורה צריכת המזון של החתולה לחזור לרמה הקרובה לרגיל.

ביום הראשון של הגמילה, אין להאכיל את החתולה, אלא לתת לה מים בלבד. ביום שלמחרת רצוי להגביל את ההאכלה לרבע מהכמות המומלצת, להעלות לחצי כמות ביום שלאחר מכן, ולשלושת רבעי כמות ביום השלישי. ביום החמישי, כמות המזון צריכה לחזור לרמות שלפני ההיריון.

הפחתת צריכת המזון של החתולה, ואז הגדלתה באופן הדרגתי, מסייעת להקטין את ייצור החלב, ומסייעת לשמור על בריאותן של בלוטות החלב. אם לאחר התקופה הזו, מצב גופה של החתולה דורש יותר מזון, יש להגדיל את צריכת המזון שלה עד שהיא חוזרת למצבה הרגיל.

מאמרי תזונה נוספים לחתולים

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד