אוהבי בע"ח
מועדון
מבצעי החודש

האכלת החתולה שלכם בזמן הריון

התזונה היא תמיד גורם עיקרי בשמירה על בריאות החתול, אבל חשיבותה גוברת עוד יותר בזמן ההיריון או ההנקה. כדי לאפשר את התפתחות הגורים וכדי להכין את החתולה לעומס הגופני שגורמת ההנקה, על התפריט לספק אבות מזון חיוניים באיזון נכון.
הגדל


מזונות לחתולים בוגרים אינם מספיקים בדרך-כלל בזמן ההיריון או ההנקה. על אריזת המזון הניתן לחתולה בתקופה זו צריך להיות רשום שהמזון מלא תזונתית ומאוזן, ומתאימים לכל גילאי החתולים. הכיתוב צריך להיות מגובה על-ידי מחקרי האכלה. התפריט צריך לכלול יותר מ-375 קלוריות לכל 100 גרם מזון, ולפחות 30% חלבונים קלים לעיכול (בהתבסס על מזון חתולים יבש המכיל כ-10% לחות).

הדרך הקלה ביותר להבטיח תזונה מתאימה היא לתת לחתולה מזון חתולים איכותי, מלא ומאוזן, המתאים לכל שלבי החיים. אם החתולה אוכלת לפני ההיריון מזון רגיל לחתולים, יש לעבור למזון המתאים להיריון בהדרגה, ולהתחיל בכך זמן מה לפני זמן ההתעברות.
בקרב מגדלי חתולים יש כאלו המאמינים כי חתולה הרה או מניקה צריכה לקבל תוספי מזון בנוסף למזון הרגיל, כדי שתקבל את אבות המזון הנדרשים. עם זאת, כדי למלא הצורך בתזונה עשירה יותר מספיק להשתמש במזון מלא ומאוזן מאיכות גבוהה. במהלך תקופת הרבייה, אפשר להעלות מעט את כמות המזון. במהלך שלושת השבועות האחרונים של ההיריון, יעלה משקל הגוף בצורה מואצת, ואז יש לאפשר לנקבה לאכול כאוות נפשה.

השינויים ההורמונליים והתנהגותיים המתרחשים לאחר ההמלטה עלולים לגרום לאכילה מועטה מדי, אכילה מופרזת או להימנעות מאכילה. אם הרגלי האכילה הבעייתיים נמשכים פרק זמן קצר, אין צורך לשנות את התפריט. אולם, אם החתולה ממעטת לאכול למשך תקופה ארוכה, או אם מצבה הגופני מתחיל להידרדר, יש לבדוק אם קיימות בעיות בריאותיות. ככל שמועד ההמלטה מתקרב, הנקבה עשויה לאבד את התיאבון. סירוב לאכול במהלך השבוע התשיעי של ההיריון הוא בדרך-כלל סימן טוב, המראה שההמלטה תתקיים בתוך 24 עד 48 שעות. בדרך-כלל, בתוך 24 שעות לאחר ההמלטה, התיאבון יחזור, וצריכת המזון של החתולה תגדל.

מומלץ להאכיל את החתולה בתקופת ההריון וההנקה באוכל המיועד לחתלתולים -Purina Kitten  Chow או Pro Plan for Kittens.

לפרטים נוספים אודות התאמת כמות המזון למצב החתול - יש לעיין בתרשים 9 הנקודות למצב הגופני של החתול.

מאמרי תזונה נוספים לחתולים

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד

GUI: Grid_1.asp
close