אוהבי בע"ח
מועדון
מבצעי החודש

גם להם מגיע שלגון!


כך תפנקו את הכלב והחתול שלכם בימי הקיץ החמים

 

כולנו אוהבים להתרענן וללקק משהו קר ומשיב נפש ביום קיץ לוהט. מסתבר כי גם חיות המחמד שלנו חובבות את מגע הקרח על לשונן ויש לכך סיבה טובה. חתולים וכלבים, שלהם אין מערכת הזעה משוכללת כשלנו, מקררים את עצמם בעיקר באמצעות מערכת הנשימה וכלי הדם הנמצאים על לשונם ובחלל הפה שלהם. לכן ביום קיץ חם, משהו קר עוזר להם לווסת את חום הגוף ולהתקרר.

אבל איזה פינוק קר נוכל לתת להם?

לתת לחתול או לכלב ארטיק קרח רגיל יהיה רעיון לא מוצלח במיוחד. שלגוני הקרח המיועדים לבני אדם מכילים כמות גדולה של סוכר מה שאינו מומלץ עבורם. אז מה הפתרון? להכין להם שלגון מיוחד משלהם!

 אנחנו היינו שמחים להתקרר עם שלגונים בטעמי לימון, ענבים או מלון, אך טעמים אלה אינם אטרקטיביים עבור חתולים וכלבים. הם דווקא יעדיפו את טעמי המזונות אשר להם הם משתוקקים. בעוד שעצם המחשבה על שלגון בטעם עוף או טונה יעורר אצלנו תחושת סלידה, הרי שעבור ההולכים על ארבע מדובר בפינוק של ממש.

אופן ההכנה

בתור התחלה, אפילו קוביות קרח פשוטות ממים יכולות להנעים להם את היום, אבל אם אתם באמת רוצים לזכות בכשכושי זנב נמרצים, השקיעו קצת והכינו להם שלגון בטעם האהוב עליהם. הכנת שלגון עבור חתול או כלב פשוטה מאד כי יש בו שני מרכיבים עיקריים – בסיס הטעם ומים. כבסיס הטעם ניתן לבחור כל מאכל האהוב על בעל החיים, חזה עוף שנחלט במים רותחים יהיה בסיס טעם מצוין עבור כלבים, וטונה (במים) תהיה בחירה מצוינת עבור חתולים. אפשרות נוספת היא יוגורט (שגם מסייע לתהליך העיכול), ואפילו אוכל רטוב יתאים למשימה. רק זכרו כי אנחנו בעניין של לפנק, אז אל תתנו להם לפגוש באוכל ה אשר הם רגילים לאכולופנקו אותם במשהו חדש...

יהיה בסיס הטעם אשר יהיה, יש לטחון אותו במיקסר עד שיתקבל מרקם עיסתי ותוך כדי יש להוסיף אליו מים עד לקבלת עיסה נוזלית למחצה. את העיסה יש לחלק למנות ולהכניס לכלי במידה הדרושה. ניתן להשתמש בכוסות פלסטיק חד-פעמיות או אפילו לעשות שימוש במתקן להכנת קוביות קרח.

הכניסו את השלגונים הנוזליים למקפיא והמתינו עד שיתקשו. עתה, חלצו אותם מתוך הכלי (במקרה של כוסות חד-פעמיות ניתן להיעזר במעט מים חמים המוזלפים על צידה החיצוני של הכוס כדי לאפשר לשלגון להחליק החוצה בקלות) וודאו כי השלגון נקי מכל שאריות פלסטיק או כל חומר אחר שאינו אכיל והניחו לחבר שלכם בצלחת. אנו בטוחים שהוא יגרום לכם לחוש כמה הוא אסיר תודה.

בהצלחה!

 

לפני הדפסה, בחר את הנושאים שאותם תרצה להדפיס:
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד