אוהבי בע"ח
מועדון
מבצעי החודש

כל מה שכדאי לכם לדעת על תזונת כלבים

כמו הורים טריים - גם בעלי כלבים רבים מוטרדים מנושא התזונה של כלביהם. כדי להיות בטוחים שהם אוכלים את הכמות הנכונה ובהרכב הנכון, חשוב להיות מודעים לצרכים התזונתיים שלהם ולהרגלי התזונה שלהם. כמו כן, תזונה משפיעה על כל מערכות הגוף וביניהן מערכת החיסון, כך שתזונה נכונה יכולה למנוע מחלות רבות. אם עוקבים אחר הכללים הנכונים אפשר למנוע בעיות עור, מחלות זיהומיות, נגיעות בפרעושים, הפרעות הורמונליות ועוד.

האם צריך להיות לכלב אוכל זמין כל הזמן?
רצוי להימנע מהשארת מזון זמין לשעות ארוכות כדי למנוע את קלקול המזון שנשאר בחוץ, וכן למנוע אכילה מתוך שיעמום. מומלץ לבחור בזמני האכלה קבועים ואף לבצע טקס קטן ולהשמיע קול או קליק כשמניחים את האוכל. כך תוכלו לנצל את ההאכלה להתנייה חיובית וליצירת מערכת יחסים טובה עם הכלב שלכם, וכן לדאוג לשגרה קבועה ובריאה לכלבכם.

האם יש משמעות לזמן שבו מגישים לכלב אוכל?
כלבים נוטים לאכול יותר בשעות אחר הצהריים המאוחרת והלילה בשל הרגלים היסטוריים שהושרשו בהם עוד בזמן חייהם בטבע, כשהם היו יוצאים לצוד בשעות שפחות חם בהם.


איך יודעים שהאוכל שבחרתם מתאים לכלביכם?
מומלץ לבחור במזון כלבים שיכלול שילוב מאוזן בין חלבונים מן החי, פחמימות ושומנים, חומצות שומן חיוניות, סיבים תזונתיים, אנטי אוקסידנטים ועוד. מדע התזונה התפתח בשנים האחרונות, וכיום יש חברות מזון שמייצרות מזון כלבים שמותאם לסוג הכלב, גילו וגודלו וגם לאורח חיין, מידת הפעילות שלו, נטייתו לפתח בעיות עור וכדומה.  מומלץ להימנע ממזון כלבים שמכיל רכיבים מזיקים, כמו ענבים, שוקולד, עצמות וחלב או ממזונות שאינם מאוזנים ועשויים לכלול עודף חלבונים או עודף אנרגיה.

 

אילו מזונות בייתים עלולים להזיק לכלבים?
קיימים מספר מזונות ביתיים שעשויים להזיק לכלבים, כמו:

בצל - רעיל לדם

שום - רעיל במינון מסוים

חלב - גורם לגזים, שלשול, היפוך קיבה ועוד

עצמות - גורמות לקרעים במעי, דימום פנימי, עצירות קשה

שוקולד - רעיל לדם, גורם להפרעות קצב לב

האם כדאי לתת לכלבים שאריות מהאוכל שלנו?
רצוי להימנע ממתן אוכל בייתי לכלבים. אם רוצים לפנק ישנם חטיפים לכלבים או עצמות לעיסה שטובות לשמירה על השיניים.

האם כלבים יכולים להיות טבעוניים?
מומלץ מאוד להימנע מהעברת כלבים לתזונה טבעונית, שכן הם יכולים במהירות להגיע למצב של חוסר תזונתי שעשוי לגרום לאנמיה או להפרעות קצב.

 

כמה הכלב שלי אמור לשקול?
אין טבלת משקל מומלץ, אלא מצב גופני מומלץ שניתן להעריכו על פי מישוש. במקרה האידאלי הצלעות ניתנות למישוש ללא עודפי שומן מיותרים מעליהן, המותניים נראים בבירור מלמעלה מיד אחרי הצלעות, וקו הבטן התחתונה משוך יפה למעלה כאשר מתבוננים מהצד.

 

 

 

הבאתם גור הביתה? קראו כל מה שאתם צריכים לדעת במדריך לגידול גורים של PRO PLAN.

רוצים לקבל טיפים והטבות מיוחדות להולכים על ארבע? הצטרפו למועדון PRO PLAN וחברים!

לפני הדפסה, בחר את הנושאים שאותם תרצה להדפיס:
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד