אוהבי בע"ח
מועדון
מבצעי החודש

תוספים המיועדים לכלבים

ישנם אנשים המודאגים שמא כלבם אינו מקבל את מלוא התזונה הנחוצה לו. במקרים אלה הם יוסיפו למזונו מזון המיועד לבני אדם או תוספי ויטמינים או מינרלים הזהים לאלה שנוטלים בני אדם. אך אם אתם כבר מאכילים את כלבכם במזון לכלבים מלא ומאוזן היטב, המותאם לשלב החיים בו הוא נמצא, תוספים אלה מיותרים ואף עלולים להזיק.
הגדל

כאשר מדובר בתזונה אופטימלית לכלב, יצרני מזונות לכלבים בעלי מוניטין כבר עשו עבורנו את המלאכה. חוקרים ניסחו תרכובות מסחריות המכילות את כל החומרים המזינים להם זקוקים כלבים בריאים ורגילים בשלב החיים המסוים בו הם נמצאים. לכלבים הסובלים מבעיות בריאותיות כלשהן ישנו מזון מיוחד המותאם לצורכיהם. הווטרינר יסייע לכם לבחור את המזון המתאים.  


מזון המיועד לבני אדם
 

השלמה של מזון המיועד לבני אדם מוסיפה קלוריות מיותרות לתזונת הכלב, ועלולה להוביל להשמנת יתר ולהפרת האיזון של המזון לכלבים. מזון המיועד לבני אדם עלול לגרום לבעיות אחרות, תלוי בסוג האוכל ובכמויות בהן מאכילים את הכלב.


תוספי ויטמינים ומינרלים

את תוספי הוויטמינים והמינרלים עדיף להשאיר למומחים. לדוגמה, ישנם אנשים המאמינים שיש להוסיף סידן, ואולי מינרלים אחרים, לתזונה של נקבות הרות ומיניקות ולתזונה של גורים וחתלתולים.

נכון שמינרלים נחוצים בשלבים אלה, אך ניתן לספקם באופן טבעי על ידי צריכה מוגברת של מזון איכותי ומאוזן. הוספתם מעבר לנדרש, ללא יחס לחומרי התזונה האחרים, עלולה ליצור עיוותים בשלד ולגרום לבעיות אחרות. אם אתם חושבים שיש צורך בתוספים, פנו לווטרינר. הוא יחליט אם כלבכם זקוק להם, ובמידה וכן, הוא ייתן לכם מרשם למינרלים המתאימים בכמויות המתאימות.

לפני הדפסה, בחר את הנושאים שאותם תרצה להדפיס:
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד