אוהבי בע"ח
מועדון
מבצעי החודש

בחירת מזון לכלב

הצהרות תזונתיות
קראו את התוויות המתארות את ההצהרות התזונתיות. חפשו את ההצהרות התזונתיות המותאמות לשלב החיים. לדוגמה, מזון המיועד לגור אמור לתאר תזונה מלאה ומאוזנת ל"גדילה" או "לכל שלבי החיים". מזונות המותאמים ל"תחזוקת הכלב הבוגר" לא יעניקו לגור את התזונה המתאימה.


סוגי מזון
ישנו מגוון סגנונות של מזונות מסחריים לכלבים מסוגים שונים. בחרו את המזון המותאם לצורכיכם, לצורכי הכלב ולתקציב שלכם.

לפרטים נוספים אודות התאמת כמות המזון למצב הכלב יש לעיין במאמר: "בדיקת מצבו הגופני של הכלב".


מזון יבש 
הוא בחירה פופולרית במיוחד לבעלי גורים. הוא טעים, הוא קל לאחסון והוא מכיל יותר חומרים מזינים לק"ג על בסיס יבש בהשוואה לכל הסוגים האחרים. הוא אף מסייע בניקוי השיניים.

הפופולריות של המזון הרך והלח הולכת וגדלה. כלבים נהנים מנתחים לחים, משמע הם יאכלו את כל המזון שיוגש להם ויקבלו את כל החומרים המזינים הנחוצים.
 

מזון משומר
הוא המזון הטעים ביותר לכלב. אולם, עקב כמות המים הגבוהה, הם מכילים פחות חומרים מזינים לק"ג, כך שתצטרכו להאכיל את הכלב כמויות גדולות יותר. שימו לב גם לבעיות דנטליות – מזונות רכים אינם מנקים את השיניים כמו מזונות יבשים.

אנליזה מובטחת
שימו לב לכמות הקלוריות, החלבונים, השומנים והחומרים המזינים האחרים המסומנים על גבי אריזת המזון. ניתן להשוות אנליזות אלה למזונות אחרים כל עוד הם מזונות מאותו סוג; לדוגמה, כל המזונות המשומרים יכילו פחות חלבונים לק"ג או לספל לעומת מזונות יבשים, מאחר שהראשונים מכילים לחות רבה. לכן, במקרה זה עליכם להשוות אותם לפי כמות ההאכלה היומית – עליכם לספק לכלב כמות גבוהה יותר של מזון משומר ליום. עם זאת, ניתן להשוות מזונות יבשים למזונות יבשים או מזונות משומרים למזונות משומרים.

במקרים מסוימים השוואה זו אמנם תסייע לכם לבחור את המזון המתאים – לדוגמה, ייתכן שתעדיפו להאכיל כלב בעל עודף משקל במזון המכיל פחות קלוריות לספל, או כלב המבצע עבודה מאומצת במזון המכיל יותר קלוריות לספל – הדרך הטובה ביותר היא להיעזר בהצהרות התזונתיות ולחפש מזון המותאם לשלב החיים של הכלב. כמות גדולה או קטנה יותר של חומר מזין ספציפי, עשויה להיות טובה או רעה – סידן רב מדי, למשל, עלול להוביל לבעיות בעצמות שיקולים אחרים

מאחר שמדובר בהחלטה שכדאי לקבל פעם אחת ולאורך זמן, קחו בחשבון היבטים נוספים הקשורים למזון, כולל:

- טעם – האם הכלב שלכם נהנה מהמזון?

- זמינות – האם קל לכם להשיג מזון זה?

- עלות – האם עלות המזון מתאימה לתקציב החודשי שלכם?

- מוניטין – האם אתם מכירים אנשים שהשתמשו במזון זה והמליצו עליו? האם היצרן
  מוכר ובעל מוניטין?

- צרכים מיוחדים – אם לכלבכם צרכים תזונתיים מיוחדים שאובחנו על ידי וטרינר, האם
  מזון זה עונה על צרכים אלה?

היעזרו בקווים מנחים אלה ובחרו את המזון המתאים לכם ולכלבכם.

לפני הדפסה, בחר את הנושאים שאותם תרצה להדפיס:
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד