אוהבי בע"ח
מועדון
מבצעי החודש

חטיפים בתזונה מאוזנת

הגדל

חטיפים הם כלי פופולרי שבו משתמשים במהלך אילוף ואנשים רבים אוהבים לתת לכלבם מנות קטנות של מזון כגילוי חיבה. אולם מבחינה תזונתית, חטיפים עלולים להיות בעייתיים. 

 כלבים מקבלים את מלוא התזונה והקלוריות הדרושות להם ממזון כלבים מאוזן ומלא. חטיפים שנותנים להם בנוסף לתזונה הרגילה של הכלב, מוסיפים קלוריות, שומנים וחומרים מזינים נוספים שעלולים להזיק לו. 

 

הסיכונים הכרוכים בחטיפים רבים מדי

  • הקלוריות הנוספות הכלולות בחטיפי כלבים ובמזונות המיועדים לבני אדם עלולות להיות הבעיה העיקרית במתן חטיפים. אם קלוריות מיותרות אלה אינן נשרפות באמצעות משחקים ופעילות יתר, הן עלולות להוביל לעליה במשקל ואף להשמנת יתר, הטומנות בחובן סיכון גבוה יותר למגוון בעיות מסוכנות. 

  • בנוסף לעודף קלוריות ושומנים, מזון המיועד לבני אדם עלול לגרום למגוון בעיות נוספות. מזון בלתי מתאים במנות לא נכונות עלול לגרום להשלכות בלתי צפויות. כדי למנוע זאת, הדבר הבטוח ביותר הוא לעולם לא להוסיף לתזונת הכלב מזון המיועד לבני אדם. 


שימוש נכון ומאוזן בחטיפים

  • הדרך הבטוחה להשתמש במזון כחטיפים היא למדוד בבוקר את ההקצאה היומית של מזון הכלבים שאתם נותנים לכלבכם וליטול משם את החטיפים המיועדים לאילוף. באופן זה תוכלו לתת לכלב את תגמול המזון שמגיע לו בתמורה לפעולה שלמד היטב, מבלי לדאוג שמא גרמתם לבעיות עתידיות. 

כמובן, ניתן להשתמש בחטיפי כלבים המיוצרים באופן נבון. פשוט זכרו שאם אתם מאכילים את כלבכם בחטיפים, עליהם להיות דלי שומן או שעליכם להקטין את צריכת הקלוריות של הכלב בהתאם כדי לפצות על עודף הקלוריות. 

 

לפני הדפסה, בחר את הנושאים שאותם תרצה להדפיס:
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד