אוהבי בע"ח
מועדון
מבצעי החודש

כלבים מגזע קטן - טיפים לתזונה נכונה

הגדל


כלבים מגזע קטן שונים בצרכיהם התזונתיים והפיזיולוגים. גזעים קטנים נוטים להתפנק על בעליהם תוך תקוה להנות משיירי מזון בני אדם .

חשוב להבין , אמנם  חתיכה קטנה של שניצל לא תזיק, אך  הכלב עלול לסבול מהשמנה די בקלות, הפרופורציות של מתן חתיכה של שניצל על פי הגודל שקולה לאכילת 5 שניצלים לבן אדם. ברור כי מדובר פה במשהו לא בריא.

אם זאת כלב קטן מעצם היותו בגודל זה הוא בעל מטבוליזם מהיר יותר דהיינו צריכת הקלוריות שלו ביחס למשקל גופות היא גבוהה יותר. לפיכך הותאמו פורמולות המזונות לכלבים מגזע קטן לצורך זה והן בעלות רמת חלבון ואנרגיה גבוהות יותר מהממוצע.

כמו כן עקב מבנה המנשך (מבנה הלסת ) של כלבים מגזע קטן יש להתאים להם כופתיות קטנות במיוחד כך שתהליך הלעיסה והבליעה יהיה מותאם יותר לצרכיהם.

כלב קטן בעל תכונות מיוחדות נפוצות ויש להכירן :

השתנה – במזג אויר קר כלבים קטנים לעיתים מעדיפים לא לצאת לטיול ובמיוחד אם רטוב בחוץ. המשמעות היא התאפקות ממושכת ולעיתים שתן מרוכז וחריף יותר. חשוב לדאוג לאספקת מים טריים, לעודד טיול ואולי לשקול שימוש במעיל וערדליים לכלבים עדינים ומפונקים במיוחד. התאפקות ממושכת עלולה להוביל לבעיות בדרכי השתן ובלוטת הערמונית בזכרים במיוחד.

נטיה לבעיות שיניים ודלקות חניכיים ואבן שן: חשוב להקפיד על נקוי שיניים וצחצוח מדי יום. להגיע לוטרינר לבדיקת שיניים מדי 3-4 חודשים. מזון יבש ימנע דלקת חניכיים והצטברות של פסולת ורובד חיידקי.

נטיה להשמנה –פעילות גופנית והקפדה על המצב הגופני של הכלב תמנענה את התופעה ותקטין את הבעיה.

בעיות ברכיים – לגזעים רבים יש נטיה להיסט הפיקה בברך. המצב גורם לצליעה וכאב. השמנה בהחלט עלולה להחמיר את המצב.

עיניים – בגזעים פחוסי אף כמו פקינז או פאג ושיצו יש לעיתים נטיה לגרויים של העיניים כמו למשל גרוי של השיער על קפל העור בפנים ישירות לתוך העין או עפעפיים הנוטים להתגלגל פנימה ומגרים. ניתן לנקות על בסיס יומי את הקפל ולבדוק עם לא מופיעה השחרה של הקרנית באיזור הקרוב לאף.

תזונה מאוזנת ונכונה המשלבת את האיזון הנכון בין חלבון שומן , סיבים תזונתיים וויטמינים יצרו את המענה המושלם לכלב. הפרה של האיזון בצורת מזון ביתי ופינוק יתר בחטיפים עלולים להפר את ההרמוניה ולגרום לתופעות שונות של השמנה, בעיות שיניים ועוד.

רצוי מאד לדאוג לתנועה ופעילות גופנית על בסיס קבוע כמו טיול יומי , משחק בפארק כלבים , שימוש בצעצועים ועוד. כלב פעיל מזרים דם טוב יותר לעור ולאיברים השונים וזה בהחלט עשוי להפחית בעיות שונות.

רצוי להגיע אחת לשלושה חודשים לבדיקה כללית וטיפול מונע לתולעת הפארק.

 

לפני הדפסה, בחר את הנושאים שאותם תרצה להדפיס:
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד