אוהבי בע"ח
מועדון
מבצעי החודש

7 דרכים להקלה על כלב מבוגר

הקפידו על הכללים הבאים, ותוכלו להנעים לכלב שלכם את שנות הזקנה.

- ביקורים תכופים יותר אצל הווטרינר: ככל שיזדקן, חשוב שכלבכם יזכה לטיפול רפואי ראוי. מעקב ותשומת לב יתרה הם המפתח. בקשו מהווטרינר בדיקות סקר גריאטריות והתייעצו עם איש מקצוע אם תיתקלו בהתנהגות חריגה או בסימנים גופניים מחשידים.

- פעילות רבה יותר: זה עלול להיות איטי יותר, אבל משחקים והליכות שומרים על כושרו של הכלב ועל צלילותו המנטלית.

- מעקב אחר המשקל: אל תניחו לכלב מזדקן לצבור קילוגרמים מיותרים ולסבול מעליה במשקל. השגיחו על התזונה שלו ועודדו אותו לפעילות גופנית.

- שמירה על טיפוח: המשיכו לשמור על היגיינת החניכיים והשיניים של כלבכם, לנקות ולהבריש את פרוותו, לבדוק את אזניו, עיניו וכפות הרגליים שלו.

- אל תשנו הרגלים ישנים: כלבים מזדקנים אינם אוהבים שינויים. אל תזיזו את המיטה שלהם ממקומה הקבוע, צאו לטיולים היומיים במועדים קבועים, הגישו את האוכל באותו המקום והזמן ובאופן כללי אל תיצרו שינויים גדולים ופתאומיים בשגרת חייו.

- צרו סביבת חיים נוחה: דאגו לכלב למקום שינה נוח המוגן מפני חום/קור, ודאו כי הצעצועים האהובים עליו נגישים עבורו והפכו את מעונכם ל"בית בטוח" נטול מכשולים וסכנות.

- סבלנות ונוכחות: הפעולות הרגילות שהכלב מבצע, עלולות להימשך זמן רב יותר, כי הן קשות יותר עבורו. עשו מאמץ לספק לכלב את התמיכה הרגשית שהוא זקוק לה על ידי כך שתהיו נוכחים וזמינים עד כמה שניתן.

 

 

 

אולי יעניין אותך לקרוא גם על:
עליה במשקל – על הסכנות שבהשמנה בקרב כלבים
חמשת השלבים בשמירה על שיני הכלב בריאות ונקיות – כך תשמרו על היגיינת הפה של כלבכם
הפיכת הבית לבטוח לכלב – כך תהפכו את ביתכם למקום ראוי עבור הכלב שלכם

מאמרי סגנון חיים כלבים

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד