אוהבי בע"ח
מועדון
מבצעי החודש

10 טיפים לטיסה עם כלבים

 

1.      בדיקת דרישות מיוחדות במדינת היעד: וודאו מהי המדיניות לגבי כניסת כלבים במדינת היעד וגם במקומות הלינה שבהם אתם עומדים לשהות. למשל, באירופה ובדרום אפריקה דורשים בדיקת נוגדנים לכלבת. בכניסה לבריטניה דורשים הסגר של חצי שנה ולאוסטרליה לא ניתן כלל להכניס כלבים ישירות מישראל (עליהם לשהות תקופה במדינה אחרת שעברה אישור). ניתן לברר את הדרישות המיוחדות בכל מדינה באמצעות פנייה ללשכת הווטרינר המחוזי שבאזור מגוריכם. את הברור מומלץ לערוך לפחות חודשיים לפני מועד הטיסה.

 

2.      הזמינו את הטיסה ואת סידורי הלינה מראש: טיסה עם כלבים מחייבת התארגנות קצת אחרת, ולכן מומלץ לבחור טיסות ישירות על פני טיסות עם קונקשן, וכן מומלץ להזמין מראש את מקומות הלינה והשהייה במדינת היעד.

 

 

3.      ביצוע בדיקה רפואית לכלב: בצעו לכלב בדיקה רפואית בכדי לוודא שבריאותו תקינה, וכן וודאו שהוא קיבל את כל החיסונים הנדרשים ויש לכם פנקס חיסונים מלא ומעודכן. ניתן גם להתייעץ עם הווטרינר אם נדרשים כדורי הרגעה לכלב לזמן הטיסה.

 

4.      וידוא קיומו של שבב זיהוי תת עורי: בדקו שלכלבכם יש שבב זיהוי ושהפרטים שהוא מכיל הינם עדכניים. שבב זיהוי יקל מאד על המעבר בין מדינות, והוא חובה בכל נסיעה למדינה הדורשת אישור על בדיקת נוגדנים לכלבת. השבב חייב להיות בתקן ISO האירופאי (רוב השבבים בארץ כיום הם כאלו).

 

 

5.      מניעת אובדן: וודאו שלכלב יש קולר עם דיסקית זיהוי שכוללת פרטי התקשרות עמכם במדינת היעד. הכינו עמכם תמונה צבעונית ועדכנית של הכלב בכדי לאפשר זיהוי במקרה של אובדן.

 

6.      ביום הטיסה: ערכו עם הכלב טיול רגלי ארוך לפני הכניסה לכלוב. וודאו שהוא אכל ושאינו רעב.

 

7.      רכישה או שכירת כלוב טיסה: ישנן חברות תעופה המאפשרות העלאת כלובי טיסה עם חתולים וכלבים קטנים לתא הנוסעים, בתנאי שהכלוב נכנס מתחת למושב ולרוב גם תמורת תשלום. כלבים גדולים יותר ידרשו לרוב להעביר את הטיסה בתא המטען של המטוס. מומלץ ליידע את צוות הטיסה שיש בעל חיים בתא המטען.

 

8.      הכנת הכלוב: וודאו שעל הכלוב יש מדבקה גדולה וברורה באנגלית ובעברית עם הכיתוב "בעל חיים". כמו כן, הצמידו לכלוב מדבקה עם פרטי ההתקשרות המלאים עמכם במדינת היעד. מומלץ לפרוש על רצפת הכלוב שמיכה ולהכניס פנימה גם צעצועים וכלי מים. טיפ: ניתן להקפיא את המים בכלי וכך הם לא ישפכו עם העלייה למטוס.

9.      הירידה מהמטוס: עם הנחיתה, אספו מיד את כלבכם, והכינו את המסמכים הדרושים לקראת הכניסה לביקורת הדרכונים.

 

10.  התחשבות בזולת: בכדי לוודא שכלבך יקבל קבלת פנים חמה במדינת היעד, מומלץ לוודא מהם כללי ההתנהגות המקובלים ולשמור עליהם.

 

טיסה נעימה!

 

מאמרי סגנון חיים כלבים

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד