אוהבי בע"ח
מועדון
מבצעי החודש

שובו של הכלבלב

הגדל

הכלב שלך חזר מפנסיון ? חשוב שתדע שבמקרים מסויימים למרות שהפנסיון דאג וטיפח את כלבך ייתכנו מצבים ובעיות עימם תצטרך להתמודד

בעיות מעיים ושלשולים
לעתים כלב ששהה בפנסיון עלול לחזור עם דלקת מעיים קלה או נטייה לצואה רכה. במקרים קלים אפשר פשוט להוריד מעט את כמות המזון ולהוסיף פרוביוטיקה –למשל כף או שתיים של יוגורט ביו.

במקרים של שלשול מימי רצוי לגשת לבדיקת צואה במרפאה הוטרינרית. טפילי מעיים שונים חובבי חום ולחות מנצלים את המצב ואת הירידה הזמנית במערכת החיסונית של הכלב וגורמים להדבקה. למשל טפילי גיארדיה או קאמפילובקטר. טיפול מהיר ושימוש במזון רפואי עשוי לפתור את הבעיה בתוך ימים ספורים.

דלקות דרכי הנשימה ושיעול
שהיה בפנסיון או במקום בו יש ריכוז גבוה של כלבים עלול לגרום להעברה של נגיף שעלת המכלאות לכלב. הנגיף בשילוב עם חיידק בורדטלה גורם לשיעול חזק והכלב מראה סימנים של משהו תקוע בגרון ומשתעל שיעול חזק . טיפול פשוט באנטיביוטיקה וסירופ שיעול יכול לעזור –יש להיוועץ ברופא.

שנוי שגרת היום
החופש הגדול עלול לגרום לכלב שהתרגל פתאום לראות אותנו בתדירות גבוהה למצב בו הוא בחרדת נטישה ובלבול עקב השנוי הפתאומי בשגרת היום.
סימנים אופיניים לכלבים כאלו הם העובדה שהכלב כל הזמן צמוד אלינו, נוטה לנבוח חזק בזמן שיוצאים, לכרסם את הרגלים או חפצים בבית.

תרגיל פשוט יכול לעזור בשילוב עם צעצוע כמו קונג , אורקה או חללית.

תרגיל דסנסיטיסציה לחרדת נטישה:
לצאת מהבית כרגיל עם הבגדים אותם נוהגים ללבוש ביציאה, מפתחות רכב , תיק וכו' מבלי לדבר עם הכלב או להתייחס. להתרחק מהדלת ולחזור כעבור 5 דקות. לעשות סיבוב בבית ולשבת לקרוא עיתון מבלי להתייחס לכלב. לאחר מספר דקות לקרוא לכלב , לשבח ולתת חטיף.

לחזור על התרגיל 5 פעמים.

בזמן יציאה ניתן להשאיר לכלב צעצוע אותו אפשר למלא במזון כמו למשל קונג או חללית בה ניתן לשים כופתיות . הצעצוע משמש כאמצעי להפנות את תשומת הלב של הכלב לחפץ שמשמש גם כמשחק וגם מתגמל (יש בפנים כופתיות) וכך שומר על מעגל חיובי של עניין בחפץ ולא בנזקים.

 

מאמרי סגנון חיים כלבים

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד