אוהבי בע"ח
מועדון
מבצעי החודש

דברים שצריך לדעת לפני שהולכים עם הכלב לים

הגדל

מתכננים ביקור עם כלבכם בים? זוהי הזדמנות מצוינת לטייל על החוף, לרחוץ בים עם חברים, לרוץ, לשחק ולפרוק מתחים. מעבר להנאה הרגעית, ביקור בים עם כלבכם יבטיח לכם יצירת קשר חיובי, חיזוק הקשר בינכם וזמן איכות משותף.

כלבים שמבלים זמן איכות פעיל עם הבעלים שלהם נוטים להיות בריאים יותר, ולרוב נהנים ממערכת חיסונית חזקה ומכושר גופני טוב שמבטיחים להם בריאות לאורך שנים.

מה אפשר לעשות עם הכלב בים?

למדו אותם לשחות: מתחילים מהליכה במים הרדודים, עוברים לריצה ולאט לאט בודקים איך הכלב מתמודד עם מים מעט עמוקים יותר. ניתן לשלב בפעילות כלבים אחרים שכבר יודעים לשחות, ולתת לכלבכם ללמוד מהם. זוהי פעילות שמאוד מתאימה לגזעים חובבי המים, כמו רטריברים, ספניילים וכלבי הציד.

שחקו איתם בכדור או בפריזבי: העיקרון פשוט - אתם זורקים כדור טניס והם מביאים. אם הכלב לא משחרר את הכדור מהפה, הדרך הכי טובה ללמד אותו היא...להשתמש בכדור נוסף! 

ממה להיזהר בים?

מכות חום: הקפידו על מנוחה ועל שתייה מרובה. בימים חמים מאוד השתדלו לקרר מדי פעם את גוף הכלב במים. הסיכון למכת חום הינו גבוה במיוחד לגזעים פחוסי אף, כמו פקינז, בולדוג אנגלי, פאג, בוקסר וכדומה, שגופם עשוי להגיע לטמפרטורות קיצוניות. לכן מומלץ להימנע לחלוטין מבילוי בים עם גזעים אלו בימים חמים.

קטטות כלבים: הכיף והאדרנלין שבבילוי בים עשויים להוביל גם לקרבות בין כלבים. לפני שמשחררים את הכלב וודאו שאין כלבים תוקפניים על החוף. אם בכל זאת מתפתחת קטטה, הימנעו מהכנסת ידיים או רגליים. משיכה מהירה ברגלים אחוריות תעזור יותר.

מדוזות: כמו לבני אדם, גם לכלבים מומלץ להימנע מכניסה למים בעונת המדוזות, ובמיוחד רצוי למנוע מפגש בין כלביכם לבין "החוטית הנודדת" שצריבתה עשויה לגרום להתפתחות כוויות ואלרגיות שונות.

שתיית מי ים: שתייה של מי ים עשויה לגרום להקאות ולשלשולים, לכן מומלץ להצטייד בהרבה מים לשתייה ולאפשר לכלב גישה חופשית אליהם. אם בכל זאת כלבכם שתה מי ים, רצוי לתת לו לאכול באותו היום מעט אורז לבן ומרק עוף בלבד.

חוזרים הביתה. האם חובה לעשות לכלב מקלחת?

כלבים רבים נלחצים מאוד מרחצה במקלחת, ואם זה המצב מספיק לייבש את הכלב ולהברישו היטב כדי להסיר את החול, ואין צורך במקלחת לאחר כל בילוי בים.

 

בילוי נעים!

 

הבאתם גור הביתה? קראו כל מה שאתם צריכים לדעת במדריך לגידול גורים של PRO PLAN.

רוצים לקבל טיפים והטבות מיוחדות להולכים על ארבע? הצטרפו למועדון PRO PLAN וחברים!

מאמרי סגנון חיים כלבים

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד