אוהבי בע"ח
מועדון
מבצעי החודש

7 מיתוסים על חתולים והאמת שמאחוריהם

חתולים תמיד נופלים על הרגליים– כמעט נכון
כשחתול נופל מגובה נמוך הוא מסוגל לסובב את עצמו ולנחות על רגליו. אולם, במקרה של נפילה מגבוה, החתול עלול להיפגע. לכן כדי לשמור עליו ומומלץ לשים לב לחלונות פתוחים, מרפסות, מעקות וכד'. במקרה של חתלתול חדש בבית, או חתול ותיק בעל אופי הרפתקני, כדאי לנהוג במשנה זהירות ולשקול התקנת רשתות ייעודיות במקומות המסוכנים.

 

לחתולים יש תשע נשמות – כמובן שלא נכון!
המיתוס הזה כנראה נוצר בגלל השלד הגמיש של החתול המאפשר לו להתכווץ ולהתפתל כדי לעבור במקומות צרים ולא נוחים, וכך לחמוק מסכנות.

הפרמטרים המשפיעים על תוחלת החיים של החתול הם תזונה נכונה, טיפול מסור, ביקורים סדירים אצל הווטרינר, וכמובן המטען הגנטי שלו. תוחלת החיים הממוצעת של חתול מסורס היא בן 12 ל-15 שנים. תוחלת החיים של חתולי רחוב היא לרוב נמוכה יותר מזו של חתולי הבית. הסיבה היא כנראה אורח החיים המלחיץ בחוץ כתוצאה מתאונות, מריבות, חשיפה לתנאי מזג אוויר קיצוניים ותזונה לקויה.

 

חתולים יכולים לראות בחושך – נכון בחלקו
בהיותם יצורים הפעילים בעיקר בלילה, מבנה העין של החתולים מאפשר להם לראות היטב בתנאי תאורה חלשה, אך הם אינם מסוגלים לראות בחושך מוחלט. הראייה החדה שלהם בתאורה עמומה מאפשרת להם להיות ציידים מיומנים.

רבים אינם מודעים לכך, אך אחת הסיבות בגינן מומלץ שלא להאכיל חתול במזון לכלבים, היא הגנה על הראייה שלו. מזון חתולים מכיל חומצה שנקראת טאורין, שמגנה על הראייה, וחתולים לא מסוגלים לייצר אותה בעצמם.

 

כל החתולים אוהבים דגים – לא ממש נכון
אין סוג מזון מסוים שכל החתולים אוהבים. זו הסיבה לכך שהמזונות לחתולים משווקים במגוון טעמים ומרקמים. ברגע שמצאתם מזון חתולים מלא ומאוזן שהחתול אוהב, אל תשנו אותו. שינויים תכופים בתפריט יכולים ליצור חתול בררן במזון, ולגרום לבעיות עיכול.

כדאי לוודא שעל התווית כתוב שהמוצר נבדק במבחני האכלה בהתאם לתקן האגודה האמריקאית לפיקוח על מזון (AAFCO ו- ISFM).

 

חתולים מסורסים הם שמנים ועצלים – נכון, אבל ניתן לטיפול

חתולים מעוקרים או מסורסים הינם בעלי נטייה גבוהה להשמנה (אבל אל תוותרו על זה: סירוס ועיקור מומלצים ועוזרים לשמור על בריאותם ולהעלות את תוחלת החיים של החתולים). ניתן למנוע השמנה ולשמור על מסת גוף בריאה ומשקל תקין באמצעות תפריט מאוזן והקפדה על תזונה נכונה. אם החתול מתחיל לעלות במשקל, אל תתנו לו שאריות אוכל מהשולחן, ובמידת הצורך, צמצמו את כמות מזון החתולים שאתם נותנים לו. מומלץ גם לעודד את החתול לבצע פעילות גופנית באמצעות משחק.

אם אתם מרגישים שהחתול עולה במשקל, מומלץ לפנות לווטרינר לקבלת חוות דעת מקצועית, בדיקת משקל והתאמת תכנית תזונה.

 

חתול שגוזרים את שפמו מאבד את שיווי המשקל – לא מדויק
שפמו של החתול משמש אותו בעיקר כדי לחוש ולהעריך האם יוכל להעביר את כל גופו דרך חלל בגודל מסוים. גזירת שפמו עלולה לשבש יכולת זו. כך או כך, אין שום סיבה לקצץ את שפמו.

 

חתולים ישנים כל היום – לא מדויק
חתולים מוגדרים כחיות ליליות. משמעות הדבר היא שהם באופן טבעי פעילים בעיקר בשעות החשכה. יחד עם זאת, חתולים מבויתים מורגלים לשגרת החיים של בעליהם ולכן הם לא אמורים לישון כל היום.

חתולי בית שיש להם גישה אל מחוץ לבית ישמחו לבלות את הלילה בציד ובפעילויות "חתוליות" אחרות. אם החתול שלכם היה כל הלילה בחוץ, תנו לו לנמנם קצת במהלך היום ולכשיתעורר, ודאי ישמח להשתובב ולשחק אתכם.

 

 

 

מאמרי סגנון חיים - חתולים

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד