אוהבי בע"ח
מועדון
מבצעי החודש

טסים לחו"ל עם החתול

מה צריך לברר לפני הטיסה?

מדיניות מדינת היעד:

וודאו מהי המדיניות לגבי כניסת חתולים למדינת היעד וגם במקומות הלינה שבהם אתם עומדים לשהות. ניתן לברר את הדרישות המיוחדות בכל מדינה באמצעות פנייה ללשכת הווטרינר המחוזי שבאזור מגוריכם. את הברור מומלץ לערוך לפחות חודשיים לפני מועד הטיסה. יש מדיניות הדורשות שהייה של החתול בהסגר (על חשבונכם) למשך תקופה מסוימת. בריטניה והונג קונג, למשל, דורשות 180 ימי הסגר, נורבגיה ושבדיה דורשות 120 ימי הסגר וכדומה.

מדיניות חברת התעופה:

חברות תעופה מסוימות מאפשרות העלאת חתולים בכלובי טיסה לתא הנוסעים, ובתנאי שכלוב הטיסה נכנס במרווח שמתחת למושב. חברות תעופה אחרות מאפשרות העלאת חתולים בכלובי טיסה רק לתא המטען. לכן, לפני הזמנת הטיסה מומלץ לוודא את מדיניות החברה ואת מידת התאמתה לחתול שלכם. כמו כן, לרוב יש מכסת בעלי חיים בכל טיסה ולכן רצוי להזמין את הטיסה מוקדם ככל הניתן. טיפ: במקרה של הטסת חתולים בתא המטען העדיפו טיסות ישירות ללא קונקשן וודאו שהחתול אינו נשאר זמן רב מדי בחוץ בעת מזג אוויר קיצוני.

בדיקה רפואית והכנת מסמכים:

לפני הזמנת הטיסה מומלץ לוודא בעזרת הווטרינר שבריאותו של החתול תקינה ושהוא קיבל את כל החיסונים הנדרשים. דאגו לקבל פנקס חיסונים מלא ומעודכן, אישור חתום באנגלית מהווטרינר שמעיד שהחתול בריא ואת רשימת התרופות הנדרשות לרכישה לפני הנסיעה.

מה צריך להכין ליום הטיסה?

לקראת יום הטיסה, מומלץ להכין את כלוב הטיסה. רפדו את הקרקעית בשמיכה, וודאו שכלי המים מחובר לדלת והכניסו לכלוב גם צעצועים שהחתול אוהב. וודאו שעל הכלוב יש מדבקה גדולה וברורה באנגלית ובעברית עם הכיתוב "בעל חיים". כמו כן, הצמידו לכלוב מדבקה עם פרטי ההתקשרות המלאים עמכם במדינת היעד ועל החתול שימו קולר עם דסקית זיהוי.

בעת העלייה למטוס, עדכנו את צוות הטיסה שיש חתול בתא המטען, ושימו לב אם בעת ההמתנה לטיסה המטען אינו מונח בחוץ בגשם, שלג או חום קיצוני. עם הנחיתה, אספו מיד את החתול.

חזרה לארץ

עם נחיתה עם חתול בישראל, משרד ההסגר במכס ידרוש מכם להציג מסמכים וגם יבדקו בעצמם את חתולך. חתולים שנרכשו במדינה אחרת לרוב ידרשו לשהות במעצר בית, ולא במתקן הסגר רשמי, ואתם תדרשו בתשלום מכס עבור היבוא.

 

 

מאמרי סגנון חיים - חתולים

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד