אוהבי בע"ח
מועדון
מבצעי החודש

בריאות

גם לכלבים צריכים לדאוג לבריאות. בין אם מדובר באבחון סימני מחלה, מציאת וטרינר מתאים, מתן תרופות או שמירה נכונה על משקל הכלב.

הקיץ בשיאו ולכלב שלנו עלול להיות קשה ואף מסוכן. כשמתחשק לנו ללכת לחוף הים או לצאת לטיול ארוך ולקחת איתנו את הכלב המשפחתי רצוי לחשוב פעם נוספת אם הוא באמת יוכל לעמוד במשימה
כלבים יכולים ללקות במגוון בעיות רפואיות מן הסביבה ומכלבים אחרים. מניעה היא חלק גדול בשמירה על בריאות הכלב. אך עליך גם להיות ערני לסימנים הכלליים של בעיות רפואיות ולפנות לווטרינר כאשר אתה מבחין בבעיה.
השמנת יתר היא ההפרעה התזונתית מספר אחת בקרב כלבים. מחקרים מראים כי כ-25% מהכלבים המגיעים למרפאות וטרינריות סובלים מעודף משקל. משקל עודף זה חושף אותם לסכנות בריאות מסוימות. דע כיצד לזהות את הסימנים להשמנת יתר, את סיבותיה ואת האמצעים שיש לנקוט כדי לטפל בה – או, טוב יותר - למנוע אותה.
אחריך, האדם החשוב ביותר לכלב שלך הוא הווטרינר. קח את הגור או את הכלב לביקור אצל הווטרינר מוקדם ככל האפשר, מיד לאחר הגעתו לבית לראשונה. הווטרינר יכול לאתר בעיות שאתה עשוי לפספס. ואם אכן ישנה בעיה, מוטב שהטיפול יתחיל בהקדם האפשרי.
יש לחסן את כל הגורים מפני מחלות בהתאם ללוח הזמנים שקבע הווטרינר. על אף שרק הווטרינר יכול לומר כמה ביקורים נדרשים ומתי, צפה לכמה ביקורים בשנתו הראשונה של הכלב ולטיפולים שנתיים לאחר מכן.

יש לדווח מיד לווטרינר על כל ירידה פתאומית או בלתי ברורה במשקל. היא עלולה להעיד על מספר בעיות, חלקן קלות לתיקון וחלקן חמורות מאוד. אל תסתכן בהתעלמות מבעיה שעלולה להיות רצינית.

פרעושים וקרציות יכולים לאמלל את הגור או הכלב שלך. הם חיים על הכלב, ונהנים ממקור מזון ודאי לאורך זמן, חום והגנה. התסמינים לרוב כוללים גירודים מרובים, עור אדום ואזורים דלקתיים, ועליך לנקוט פעולות הן למניעה והן לטיפול.
על אף שהכלב שלך מתחיל להאט את הקצב, אין סיבה ששנותיו המבוגרות יותר לא יהיו שנותיו הטובות ביותר. בעזרת השגחה וטרינרית סדירה, טיפול יומיומי ותזונה נכונה, הכלב המבוגר שלך יכול עדיין לחיות חיים ארוכים, שמחים ובריאים.
לכלב סקרן ויצירתי במיוחד, כל דבר יכול להיות צעצוע, חטיף או פרס פוטנציאלי. אולם יש דברים רבים בבית העלולים להזיק לכלב. חשוב לזהות דברים אלה ולהרחיקם מן הכלב כדי ליצור סביבה בטיחותית בעבורו.

גירוד מסוים הוא טבעי לכלבים. אולם גירוד מוגזם – וכן תסמינים אחרים – עשויים להעיד על תגובה אלרגית. זיהוי האלרגן יכול להיות תהליך מורכב המחייב זמן וסבלנות. התגמול לטיפול נכון הוא חיים הרבה יותר נוחים לחיה הסובלת.
אם כלבך צולע, משמע שיש בעיה. בדיקה מקרוב יכולה לגלות בעיה המחייבת טיפול מיידי, או לא לגלות דבר. בכל מקרה שווה לגשת לוטרינר לבדיקה מעמיקה יותר.

עיקור וסירוס חיית הבית שלך היא השקעה נכונה בבריאותה ובידידות עמה. פעולה זו אף מסייעת לשלוט באוכלוסייה של חיות הבית. למעט מגדלים מקצועיים שלהם הכלים להתמודד עם הקשיים הכרוכים בגידול כלבים, בעלים של חיות בית צריכים לעקר או לסרס אותן ברגע שהווטרינר ממליץ על כך.
לא משנה היכן אתה גר, בשלב כלשהו עלול מזג האוויר לסכן את כלבך. דע מהם הסיכונים וכיצד להימנע מהם.

אנשים הקונים כלב גזעי סבורים לפעמים שעל ידי הרבעתו ירוויחו כסף ממכירת הגורים. אחרים רוצים להרביע כלבים משום שהם רוצים גור לעצמם. אולם, ישנם שיקולים רבים הקשורים להרבעה ההופכים את העניין ללא כל כך נעים עבור רוב בעלי הכלבים.
הכלב משתעל ? מנסה להקיא בלילה ומפריע לישון?
עונת המעבר גורמת לכלבים מסוימים לרגישות בדרכי הנשימה. בכתבה הקצרה אנסה לסקור מעט את הנושא ולתת מספר טיפים חשובים בדגש על כלבים מגזע קטן.
בעונת החורף יש נטייה לכלבים וחתולים לפתח בעיות בדרכי השתן,. הסיבה היא שינויי מזג האוויר , הנטייה יותר להתאפק ושלל התנהגויות מעניינות אשר מובילות לבעיה.

  1. לעמוד הבא

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד