אוהבי בע"ח
מועדון
מבצעי החודש

לראות את העור

אדמומיות בעור, גירוד והתקרחות– הקיץ מזמן שלל גירויים ומחלות עור אצל כלבכם. מה צריך לעשות כדי למנוע ולטפל במחלות? קבלו כמה טיפים 


עור
הכלב רגיש לטפילים, גורמי אלרגיה, לחות ופציעות. בעונת הקיץ, עם הופעת הפרעושים והקרציות, מחמירות ומתגברות בעיות העור. הלחות על פרוות הכלב גם היא מזמנת פטריות וזיהומים, הפוגעים בשכבת העור החיצונית וגורמים לאי-נוחות ולהתפתחות מחלות עור בדרגות חומרה שונות. כלבים שסובלים מגירויים וממחלות עור מתגרדים ונושכים את האזור המגורה, לעיתים עד זוב דם.

התסמינים למחלת עור אצל הכלב ברורים – התגרדות בכפות הרגליים, בצדי הזנב ובפנים,  אדמומיות באזורים חשופים, פצעים ואיבוד שיער עד כדי התקרחות. אם הבחנתם בבעיה אצל הכלב שלכם, חשוב לאבחן אותה במהירות אצל וטרינר ולטפל באופן מיידי. מומלץ לכלבים בעלי רגישות לקיים שגרת ביקור קבועה אצל הווטרינר, על מנת למנוע ולאבחן התפתחות בעיות עור.

אז איך מטפלים ולמה כדאי לשים לב? הנה 5 טיפים שימושיים.

1. קחו אותו למספרה: הקיץ הוא זמן מצוין לספר את הכלב שלכם. תספורת תסייע להיפתר מעודפי פרוות החורף ותסייע לצמיחה של פרווה בריאה ורעננה. לפרעושים ולקרציות נוח להיטפל לכלב ששערו ארוך, וקשה יותר לזהות אותם ולטפל בהם מבעד למעטה פרווה ארוכה. תספורת תאפשר לכם לזהות נוכחות פרעושים וקרציות ביתר קלות ותסייע בהדברה מהירה.

2. הקפידו על שגרת הברשה: הברשת פרוות הכלב באופן קבוע תאפשר לכם לאתר נגעים ופגעים בעור, ולבדוק אם הכלב שלכם סובל מהפרשות או מריח רע מהפרווה או מהאוזניים, שהם סימנים לרגישות בעור או להתפתחות מחלת עור. ההברשה מסייעת לשמור על הפרווה נקייה ומטופחת, מונעת קשרים ומרחיקה לכלוך. יש גזעים שונים וסוגי פרווה שונים, וככל שהפרווה ארוכה יותר כך יש חשיבות גדולה יותר לשמירה על שגרת הברשה. יש להבריש את הכלב פעמיים בשבוע לפחות.

3. מקלחות, אבל בזהירות: לחות מהווה את אחד האיומים הגדולים על עור הכלב. לפרוות הכלב יש מעטה שומן שמגן עליה, ורחצה בתדירות גבוהה יכולה לפגוע במעטה הזה. כדאי לשמור על סביבה אקלימית יבשה בפרוותו של הכלב, מה שימנע התפתחות של חיידקים, פטריות וגירויי עור שונים. ואם כבר החלטתם בכל זאת לרחוץ את כלבכם, חשוב להשתמש בשמפו המיועד לכלבים. בשוק קיים מגוון גדול ומקצועי של שמפו מסוגים שונים, כולל שמפו להדברת פרעושים וקרציות. חשוב להקפיד לרכוש שמפו של חברה מוכרת ולקרוא היטב את הוראות השימוש. בגמר הרחיצה יש להקפיד הקפדה יתרה על ייבוש הכלב באופן מלא, ולסיים בהברשה אשר תסייע לייבוש מלא של הפרווה ואוורור העור.

4. טפלו בטפילים: קיימים תכשירים רבים להגנה על הכלבים מפני פרעושים וקרציות. התכשירים קיימים במספר צורות – תרסיס, קולר או אמפולות המכילות חומר ליישום על עור הכלב אחת לחודש. חשוב להצטייד באופן קבוע בתכשירים אלה. יש לקרוא היטב את הוראות השימוש ולהעניק לכלב טיפול שגרתי מונע.

5. התאימו את המזון: אחד הגורמים למחלות עור של כלבים הוא התפתחות של אלרגיה בעור על רקע של רגישות לרכיבי מזון. יש לבחור מזון על בסיס רכיבים שאינם מגרים את העור. מזון שמכיל חלבון סלמון, כבש או הודו נחשב לכזה שפחות מעורר גירוי. במקרים מיוחדים ניתן להיעזר במזון רפואי, המכיל חלבון מיוחד שמסייע במניעת תגובה אלרגית. מזון איכותי, שמתאים לכלב שלכם, מסייע בהפחתת העומס האלרגי על המערכת החיסונית שלו. במקרה שיש חשד כי הגירוי נגרם עקב רגישות לרכיבי מזון, מומלץ להיוועץ בווטרינר אשר יאבחן את הבעיה וימליץ על מזון מתאים.

מאמרי בריאות כלבים

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד