אוהבי בע"ח
מועדון
מבצעי החודש

חכמים בשמש: 7 טיפים להתנהלות נכונה עם הכלב בקיץ

הכלבים שלנו אוהבים לטייל בחוץ ולהשתכשך במי הים, אבל לקיץ הישראלי הלוהט יש גם כמה אתגרים. כך תתמודדו איתם


הקיץ מביא איתו יותר שעות אור ומזמין אותנו לצאת החוצה יותר. לכאורה מדובר בגן עדן עבור כלבים, שאוהבים לטייל ולהתרוצץ בחוץ, אבל החום והלחות מביאים איתם גם טפילים וחשיפה לפגיעות אחרות. בכל הקשור לטיפול בכלב שלכם, חשוב שתהיו מודעים לחסרונות העונה החמה. להלן 7 טיפים שיעזרו לכם לצלוח את הקיץ בשלום.

1. זמן טיול: אל תוותרו על טיול עם הכלב, אבל מומלץ לשנות את שעות הטיול. בקיץ מטיילים בשעות הבוקר המוקדמות ובשעות אחר הצהריים המאוחרות, לקראת ערב. טיול עם הכלב בשעות החמות דורש מאמץ גופני מצידם (ובינינו.. גם מכם). כשטמפרטורת גופו של הכלב עולה הוא מתקשה לצנן את עצמו (בעיקר כלבים פחוסי אף) ועלול לסבול ממכת חום או מהתייבשות. הדבר נכון אף יותר בכלבים בעלי פרווה לבנה במידה והם מסופרים ועורם חשוף. ודאו שהכלב לא הולך על משטחים חמים כמו אספלט- הדבר עלול לגרום לו כוויות בכפות רגליו. על מנת למנוע התייבשות או מכת חום, דאגו לכך שלכלב יש פינה מוצלת לרבוץ בה ופנקו אותו במים טריים, אפילו עם קוביות קרח מרעננות (אפשר להכין שלגון לכלב על-ידי הקפאת מים, קוביות פרי וטיפות לימון בקופסאות פלסטיק).

2. שובו לים: רוב הכלבים מאוד נהנים להתרוצץ בים ולהירטב מהמים המרעננים. גם במקרה זה, עשו זאת בשעות הבוקר המוקדמות או בשעות אחה"צ המאוחרות. ספקו להם מים קרים וטריים ודאגו שלא ישתו מי ים. שתיית מי מלח אינה עושה נזק משמעותי, אבל המלח גורם ליובש בעורו של הכלב. כשאתם חוזרים מהים מומלץ מאוד לשטוף אותו ולהסיר ממנו את מי המלח.

3. די לקרציות! הקיץ הוא זמן נוח לשגשוג של קרציות וטפילים שונים. תנאי האקלים בעונה זו של השנה אידיאלים עבור טפילים אלה. קרציות, פרעושים ומיני טפילים נוספים עלולים לגרום נזק רב לכלבכם – החל מגירודים ותחושת אי-נוחות של הכלב, ועד להדבקה במחלות שונות (קדחת קרציות, למשל). אחת לחודש יש לבצע טיפול מונע בטפילים שונים. במקרה שהכלב נדבק, קחו אותו מיד לוטרינר לבדיקה והתאמת טיפול.

4. הכלב צועד על קיבתו: שגרת האכלה קבועה היא אחד היסודות החשובים בטיפול בכלבכם, אבל בקיץ, באופן טבעי, כלבים אוכלים פחות. גופם זקוק פחות למזון כאמצעי להעלאת טמפרטורת הגוף, והחום הכבד לא פעם מדכא את תחושת הרעב. עם זאת, חשוב שהכלב ימשיך לקבל מזון איכותי שיספק את צרכיו. אם כמות ותדירות האכילה של כלבכם יורדות באופן קל, אין להיכנס ללחץ וצריך להבין שזה חלק מהאופי של העונה. עם זאת, אם כמות ההאכלה ירדה באופן משמעותי, יש לשקול את החלפת סוג המזון בעונה זו ולהתייעץ עם הוטרינר.

5. שימרו על הפריזורה: הקיץ הוא הזמן המתאים ביותר לתספורת. מעבר לכך שתספורת מסייעת במניעת הדבקות בפרעושים ובטפילים שונים, לכלב שלכם יהיה הרבה יותר נעים בלי ערימות השיער בחום הכבד. כלבים בעלי פרווה ארוכה זקוקים לתספורת עם תחילת העונה, אבל גם כלבים בעלי פרווה דקה ייהנו מתספורת. פנקו את הכלב שלכם בביקור אצל ספר מקצועי.

6. על העוקץ: בקיץ הכלב שלכם חשוף לעקיצות דבורים, יתושים שונים וכן להכשות נחשים. בכל מקרה כזה יש להבהיל את כלבכם לווטרינר באופן מיידי. במידה שיש חשד להכשה, השתדלו לשמור את הכלב במינימום תנועה עד שתגיעו למרפאה.

7. חופשה נעימה: הקיץ הוא זמן החופשה השנתית עבור רבים מאיתנו. נסו לשלב את הכלב בחופשה המשפחתית. קמפינג בטבע מבטיח הנאה להולכים על שתיים וגם להולכים על ארבע. אם בחרתם בחופשה במלון, דאגו למצוא לכלב דוגסיטר או אדם קרוב שישהה איתו בבית ויעניק לו טיפול חם ואוהב בזמן שאתם נופשים. אם לא מצאתם כזה, התאימו לכלבכם פנסיון נוח ונעים, כי בזמן שאתם נהנים, אין שום סיבה שגם החבר הכי טוב שלכם לא ייהנה.

מאמרי בריאות כלבים

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד