אוהבי בע"ח
מועדון
מבצעי החודש

בטיחות בבית

לכלב סקרן ויצירתי במיוחד, כל דבר יכול להיות צעצוע, חטיף או פרס פוטנציאלי. אולם יש דברים רבים בבית העלולים להזיק לכלב. חשוב לזהות דברים אלה ולהרחיקם מן הכלב כדי ליצור סביבה בטיחותית בעבורו.

הגדל


סכנה פוטנציאלית – חומרי ניקוי

כולל חומרי ניקוי, מלבין, דטרגנטים, דפי מייבש כביסה, סבון וכן הלאה. כל אלה עלולים להיות רעילים ברמה זו או אחרת או לגרום לכוויות בזמן מגע או צריכה.

מה לעשות
אחסן את כל חומרי הניקוי כשהם אטומים בבקבוקים. את הבקבוקים אחסן מחוץ להישג יד או בארון נעול. זכור, כלבים מסוימים יכולים לפתוח ארונות רגילים.

סכנה פוטנציאלית – כימיקלים

כולל נוזלי מכונית, במיוחד חומרים נגד קפיאה (הרעילים במיוחד אך מתוקים מאוד), חומרי דשן, מדבירי עשבים, כדורי נפתלין, מנקי תנורים וכן הלאה. חומרים אלה רעילים במיוחד בדרך כלל.

מה לעשות
נעל את כל הכימיקלים לבית או לרכב בארונות או באזורי אחסון. אם כימיקלים אלה נמצאים במוסך, אל תניח לכלב להסתובב שם ללא השגחה.

סכנה פוטנציאלית – רדיד אלומיניום, יריעות פלסטיק וחומרי בידוד
חומרים מסוג זה מכילים בדרך כלל גרגירי מזון או שומן מפתים עליהם אך הם נקרעים בקלות ועלולים להיבלע במהירות. כל אחד מחומרים אלה עלול לגרום לבעיות פנימיות חמורות, בעיקר חומרי הבידוד, העשויים לרוב פיברגלס.

מה לעשות
אל תשאיר רדידי אלומיניום, יריעות פלסטיק וחומרי בידוד או חומרים דומים בבית ללא השגחה. אם אתה משתמש ברדידים או ביריעות במטבח, זרוק אותם היכן שהכלב לא יכול להגיע. בעת התקנת חומרי בידוד או בנייה, נקה את כל השאריות.

סכנה פוטנציאלית – מדבירי חרקים

מלכודות חרקים, מלכודות מכרסמים, חומרי הדברה (foggers), חומרי הדברת חרקים – אפילו התרופה של הכלב נגד פרעושים. כל אלה נועדו להרוג או ללכוד, ועלולים לגרום נזק לכלב. מלכודות לחרקים הן לרוב מתוקות, ומהוות מקור פיתוי לכלב.

מה לעשות
אחסן פריטים אלה בארון נעול. אם עליך להשאיר את המלכודות בחוץ, ודא שהן נמצאות היכן שהכלב אינו יכול להגיע.

סכנה פוטנציאלית – תרופות

בין שמדובר בתרופות המחייבות מרשם או לא, ואפילו אם מדובר בתרופות של הכלב עצמו, תרופות עלולות לגרום לבעיות חמורות במקרה של מנת-יתר. ואל תניח שתרופות "קלות" הן בסדר – גם אספירין ואקמול יכולים לגרום לבעיות חמורות.

מה לעשות

אחסן את כל התרופות במכלים סגורים הרחק מן הכלב. לעולם אל תיתן לכלב תרופות על דעת עצמך. תמיד היוועץ בווטרינר לשם כך.

סכנה פוטנציאלית – שוקולד

ממתק זה עלול להיות רעיל לכלב גם בכמויות קטנות יחסית. 30 מ"ל ומטה של שוקולד לאפייה לכל 1 ק"ג של משקל גופו של הכלב עלול להיות רעיל.

מה לעשות

אל תיתן לכלב שוקולד. הרחק אותו ואל תשאיר אותו בקרבת הכלב.

סכנה פוטנציאלית – צמחים

צמחים רבים, הגדלים בבית, מזיקים לכלבים ועלולים לגרום לבעיות, החל מכאבי בטן וכלה בהשלכות חמורות יותר. לקבלת רשימה, עיין במידע אודות צמחים רעילים Poisonous Plants

מה לעשות

עיין ברשימת הצמחים הרעילים וודא שאף אחד מצמחים אלה אינו נמצא במקומות שהנם נגישים לכלב. השגח על הכלב בעת הכנסת צמח חדש לבית וודא שהוא אינו נוגס בו.

סכנה פוטנציאלית – חוטי תיל

הם אמנם נראים מהנים כמו צעצועים, אך חוטי תיל המעבירים זרם עלולים לחשמל כלב הנוגס בהם. גם חוטי תיל שאינם מעבירים זרם הם בעייתיים – הם עלולים לגרום לנזק פנימי אם בולעים אותם.

מה לעשות

ודא כי החוטים המשתלשלים מנורות וממתקנים אחרים הנם קצרים ככל האפשר. אם עליך להשתמש בחוטי הארכה, הכנס אותם ללוח הבסיס כך שיהיה קשה יותר ללעוס אותם.

סכנה פוטנציאלית – חפצים חדים

סכינים, מזלגות, אטבי נייר ופיסות פלסטיק חדות הם בין הדברים המסוכנים הנמצאים בכל בית. הם עלולים להיבלע על ידי הכלב ולגרום לנזק בלתי נראה, או לגרום לחתכים ודקירות אצל כלב שובב.

מה לעשות

הרחק פריטים אלה מן הכלב. אם אתה רואה שהכלב לועס פריט מסוג זה, הוצא אותו מיד מפיו.

סכנה פוטנציאלית – סכנות אוניברסליות

ישנן, כמובן, סכנות רבות אחרות החלות הן על בני אדם והן על כלבים. מפולות, הרעלת חד תחמוצת הפחמן, צבעי עופרת – אם הם יכולים להזיק לאדם, הם ודאי יכולים להזיק גם לכלב.

מה לעשות

הקפד שהבית יהיה בטיחותי ככל האפשר כאילו יש ילד בבית. וזכור – כלבים אינם גדלים ולומדים לא לעשות דברים מסוימים. שמירה על בית בטיחותי היא התחייבות לכל החיים.

מאמרי בריאות כלבים

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד