אוהבי בע"ח
מועדון
מבצעי החודש

הקרציות באות

הגדל

שני טפילי דם חשובים קיימים – בבזיה וארליכיה. טפילי דם אלו מועברים על ידי נשיכת הקרצית וחודרים למחזור הדם. הטפיל מתרבה בתוך תאי הדם וגורם לגוף הכלב לחשוב כי תאי דם אלו הם גורם זר ולפתח תנגודת אליהם.

התוצאה –דימום , אנמיה (חוסר דם) ומחלה קשה המעורבת בחום גבוה וחוסר תיאבון פתאומי. הכלב נראה עייף ומובס ומסרב לבצע פעילות פשוטה ביותר.

 

אבחון נעשה על ידי בדיקת דם פשוטה ומהירה אצל הווטרינר

מניעה טובה על ידי שימוש בתכשירים מיוחדים למניעה ביניהם טיפות נגד פרעושים וקרציות הניתנות על הגב בטפטוף אחת לחודש. קולרי קרציות המשחררים חומר פעיל למניעה ודחייה של הקרצית. קרצית שעלתה על הכלב בכל זאת לא תוכל להתבסס ולמצוץ דם –תהליך החשוב להדבקה.

טיפ חשוב – למניעה של קרציות , רצוי לא לשחרר את הכלב בשדות או בשטחים פתוחים , הריצה בתוך הסבך ומגע עם העשבייה בעונה החמה עלולה לגרום לקרציות לעלות על הכלב. הליכה עם רצועה היא בטוחה ומהנה. קרציות מועטות עולות על כלבים החיים כך ולמעשה זו המניעה הטובה ביותר.

טיפ נוסף -הקרציות לעיתים קטנות מאד וקשות לאיתור. ניתן למצוא אותן בין כפות הרגליים , בתוך האוזן , על הגבות ובבתי השחי.

מצאתם קרצית, לתלוש עם פינצטה ולא בידיים חשופות. לעטוף בסלוטייפ ולא לפוצץ או להטביע בשירותים. פיצוץ עלול לפזר את הביצים ולגרום לנגיעות קשה של הבית, הטבעה בשירותים לא יעילה –לקרציות מנגנון המאפשר לשרוד זאת והן עלולות לטפס חזרה ...

 

מאמרי בריאות כלבים

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד