אוהבי בע"ח
מועדון
מבצעי החודש

טיפים לחורף חתולי וחם

החתול הוא, לכאורה, נמר קטן שגדל לנו בבית או בסביבתו, עצמאי ויודע להסתדר לבדו. מה הוא כבר צריך בשביל החורף, ועוד הישראלי? אבל הוא לא חיית בר, וכדאי שנהיה מוכנים כדי שהעונה הקרה תעבור איתם בשלום

 

מקום טוב להתכרבל – עשה זאת בעצמך

חתולים סובלים מקור, ובחורף במיוחד הם נוטים לחפש מקומות חמימים  לשהות בהם. כדאי להכין להם מקומות מרבץ בבית, מעין בתי התחממות קטנים עם שמיכה בהם ניתן להתכרבל ולהרגיש בטוחים. למשל ארגז עם שמיכה נוחה בפנים. מומלץ במיוחד לבתים שבהם הבעלים לא נמצאים רוב היום בבית והחימום כבוי. בהיותם של היצורים החמודים האלו נמריים במהותם, הם אוהבים ומרגישים בטוחים מוגבהים מהרצפה, כך שאם תוכלו לדאוג לכך שהמקום שהכנתם עבורם יוגבה מהרצפה, מה טוב.

התכרבלות - ארונות

אתם אוסרים על החתול להכנס לארון? זה בדיוק הזמן לשקול שוב את האיסור, ואולי דווקא כן להשאיר את דלתות הארונות פתוחות. במיוחד אם מסיבות שונות אין אפשרות לתת לחתול פתרון אחר. לסייג – לא לסגור ארון לפני שבודקים שהחתול לא שם.

התכרבלות – הגרסה האריסטוקרטית

רוצים לפנק עד הסוף? כיום ניתן לקנות בזול משטחי רביצה מחוממים המתחברים לחשמל ומאד בטוחים לשימוש. אם אין באפשרותכם לרכוש כזה, אפשר לקחת בקבוק מים חמים, לעטוף היטב במגבת ולהניח לשימושם. בנוסף יש מגוון מיטות פתוחות ומיטות "איגלו" שחתולים אוהבים מאד.

מזון ופעילות גופנית

בימים הקרים צריכת האנרגיה של הגוף עולה, וכדאי לתת לחתולים מזון עשיר בחלבון ושומן, כדוגמת פנסי פיסט, בתדירות גבוהה מזו בה נהגתם לפנק אותם במזון כזה בימות הקיץ.  בחורף הם זקוקים לאנרגיה ממזון עשיר ומזין. . חתולים אוהבים לנוח, ובמיוחד בחורף נראה שלא מתאימה להם פעלתנות רבה מדי. לכן, כדאי מאד כן לנסות ולהפעיל אותם מה שיותר. יש אינספור צעצועי משחק.  אשר יניעו את החתול לפעולה לדוגמא : חכות, כדורי ספוג, עכברי צעצוע ורעשנים שונים.

 

להקפיד מאוד על שתיה מספקת

בגלל שפחות חם לו, החתול נוטה לשתות פחות. בנוסף, החתולים נוטים להיצמד למקורות חום הגורמים לאידוי נוזלים. בזמן הרביצה הם מעדיפים להשאר ליד מקור החום ולא לקום וללכת עד נקודת השתייה. אנו ממליצים להשקיע מאמץ כדי לגרום לחתול לשתות, החל מניקוי תדיר יותר של כלי המזון והשתיה (חתולים מאד אוהבים מים טריים) וכלה בקניית מתקן שתיה עם מים זורמים, שמגרה אותם לשתות יותר.

לא נשכח את אלו שבחוץ

ראשית, אנו תמיד ממליצים לאמץ אותם אליכם הביתה. אם לא ישירות מהרחוב, אז בטח ובטח מאחד המקומות המורשים המוסרים אותם ומחפשים ללא הרף בעלים שיקחו להם חבר רועד מקור הביתה. לאלה שנשארים ברחוב, חשוב להכין בתי מחסה מבודדים מרטיבות (בעזרת שימוש בקלקר או קרטון עטוף בניילון), עם שמיכה נוחה לכירבול, ופתח אחד – כדי שלא יכנסו רוחות פרצים. קופסאות קלקר ניתן למצוא בחנויות לממכר דגי מאכל. הוראות הכנה פשוטות להכנת ארגז קרטון ניתן למצוא כאן ובסרטון הזה (רק לא לשכוח לעטוף את הארגז ). חתולים אוהבים כידוע להתכרבל ולהכנס לקופסאות ובחורף אהבה זו מקבלת משנה תוקף וברחוב המצב בדר"כ מעט הפוך מכרבול נעים – ואנו לצערנו נתקלים בלא מעט חתולים שקופאים פשוט מקור או מקבלים חתלתלת, מחלת חתולים קשה, בגלל מערכת חיסונית מוחלשת.

 

מאמרי בריאות חתולים

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד