אוהבי בע"ח
מועדון
מבצעי החודש

6 טיפים לגידול צמחים בבית עם חתולים

חתולים אוהבים לשחק בעציצים ולכרסם צמחים, אבל חלקם יכולים להיות מסוכנים עבורם ואפילו לגרום להרעלה. כל מה שכדאי לדעת לפני שמכניסים הביתה עציץ חדש


מי שמגדל בבית חתול, יודע שיש לבעל החיים המתוחכם הזה חיבה יתרה לכל מה שקשור בצמחייה. בעבר, החתולים בטבע ידעו לנצל את הצמחים בסביבתם למטרות ריפוי, כשהם חשו בכאב פיזי ואפילו נפשי. אבל משהכנסנו אותם לבתים שלנו, הם איבדו חלק מיכולות האבחנה האלה, ועלולים לאכול צמחים שיכולים להזיק להם ולגרום להרעלה קשה. הנה כמה טיפים לגידול צמחים בבית שיש בו חתולים:

1. דעו את האויב: לפני שאתם מכניסים צמח חדש הביתה, כדאי שתבדקו אם מדובר בצמח מזיק לחתול. את רשימת הצמחים המזיקים אפשר לקבל מהוטרינר. הנפוצים שבהם הם רקפות, נרקיסים למיניהם, הרדוף, לנטנה, פילדנדרום, צ'יקאס, קיסוס, דביקון, פיקוס בנימינה, אפונה ריחנית, ויסטריה, קיסוס, דיפנבכיה, אוקובה, אצבעונית ופיונסט. מי שהשמות האלה לא אומרים לו כלום – יכול בקלות למצוא תמונה שלהם ברשת וכך להימנע מלהכניס בטעות אחד הביתה.

2. הקשו על הנגישות: אם בכל זאת יש עציץ או צמח שמסוכן לחתול, אבל אתם פשוט מוכרחים לקשט איתו את הסלון, דאגו להרחיק אותו פיזית מהחתול. תלו אותו במקום גבוה ובידקו שאין זיזים שעליהם יכול החתול לטפס כדי להגיע אליו.

3. היו ערניים: אם החתול שלכם מגלה סימנים של אפתיה, חולשה, אם הוא מקיא או מראה כל התנהגות חריגה אחרת, יתכן שמדובר בהרעלה מאחד הצמחים בבית. קחו אותו מיד לווטרינר.

4. ספקו אלטרנטיבה: אם החתול שלכם חופר בעציץ האהוב עליכם והופך בו את החול, יכול להיות שלא דאגתם לו לארגז חול נקי משלו. הקפידו שהחול שלו יהיה נקי כל הזמן, ולא יזיקו גם צעצועים שיוכלו להעסיק אותו.

5. אדנית טיפולית: לצד הסכנות, יש עציצים שיכולים לשדרג את חייו של החתול. חלקם קלים מאוד לגידול בבית. קחו אדנית ומצע מתאים והנביטו עבורם דשא, חיטה, פשתן או שיבולת שועל. ברגע שהשיח מגיע לגובה של 5-10 ס"מ, החתול יכול לכרסם ממנו ולאחר מכן להקיא – וכך לנקות את תכולת המעיים משערות וטפילים.

6. רפואה מונעת: לצמחים מסוימים יש יכולות ריפוי אצל חתולים. כך למשל, לצמחי באך יש השפעה מרגיעה עליהם. אם, למשל, אתם מתכננים נסיעה ארוכה, תנו לחתול תמצית פרחי באך כדי להרגיעו. במקרים קיצוניים יותר, יכולים הצמחים לסייע במניעת סרטן ובחיזוק המערכת החיסונית. עם צמחים מסוג זה נמנים למון גראס, מנטה ורוזמרין. צמח נפית החתולים ממשפחת המנטה, דוחה מזיקים ושומר על פרוות החתול.

מאמרי בריאות חתולים

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד