אוהבי בע"ח
מועדון
מבצעי החודש

5 טיפים למניעת השמנת יתר אצל חתולים

קהילת חתולי הבית סובלת מעודף משקל שמסכן את בריאותם. כך נעזור להם לרזות


חתול שמנמן ומנומנם זה אולי נחמד לסדרה קומית מצוירת, אבל בחיים זה יכול להיות מסוכן. השמנת יתר חושפת את החתול שלכם לבעיות בריאותיות ולמחלות, ופוגעת בתוחלת ובאיכות חייו. חתול שמן ולא פעלתן מתרחק מייעודו הטבעי כטורף וצייד, מה שמוביל לתסכולים, מתחים ולבעיות התנהגות שפוגעות בחתול שלכם ובסופו של דבר גם בכם. הנה 5 דרכים לשמור עליו רזה ובריא:

1. הפעילו אותו: דאגו ליזום פעילות גופנית באמצעות משחקי ציד (חכה, עכבר) ובאמצעות טיפוס (מדרגות, מדפים ומתקני טיפוס) כדי שהחתול יוכל להרגיש על הגובה, כפי שהוא אוהב וצריך. אתגרו אתו גם בהשגת המזון שלו. תוכלו להחביא את המזון בכל מיני דרכים – כמו בתוך גלילי נייר טואלט ריקים ובקופסאות (יש לא מעט משחקים מיוחדים – "פוד פאזל" – שניתן לרכוש למטרה זו, אבל אפשר בקלות להכין כאלה לבד בבית). חתול שצריך לחפש ולצוד את מזונו ייהנה מהפעילות הזו ויעריך יותר את המזון שאליו יצליח להגיע בסופה. חתולים זקוקים לריצות ולמרדפים. הריצו אותם בעיקר בשעות הערב והלילה, אז הם זקוקים יותר לפעילות. הפעילות הגופנית גורמת להפרשת אנדורפינים, שתורמים לתחושת רוגע ולשיפור מצב הרוח. חתול פעלתן הוא חתול שמח ובריא, שיודע לווסת היטב את כמויות המזון שלהן הוא באמת זקוק.

2. הביאו לו חבר: אמצו חתול נוסף. חתולים שחיים יחד הם חתולים מאושרים ופעלתנים יותר. שני חתולים משחקים זה עם זה, מתאמנים יחד בציד ובמרדף ומספקים לעצמם תחושות ביטחון ושייכות המשפרות את מצב רוחם. שהות של שני חתולים יחד מספקת את המענה הפיזי והרגשי לצורכי החתול, ומרחיקה אותו מאכילה רגשית הנובעת מתסכול, חרדה ושעמום, ומובילה להשמנת יתר.

3. הקפידו על מזון מתאים: חשוב להקפיד על מזון איכותי שמותאם לגילו ולמצבו הבריאותי של החתול. יש לא מעט מזונות עתירי קלוריות, שומן ופחמימות, שהם אולי מאוד טעימים לחתול, אבל פחות בריאים עבורו. כדאי לספק לחתול מזון איכותי, ולהקפיד על התאמת המזון לחתול. אין להגביל את כמות המזון של החתול. חתול הוא חיה שזקוקה למזון ולמים טריים וזמינים כל הזמן.

4. שמרו על הדיאטה שלו: כאמור, החתול זקוק לזמינות מרבית של מזון ומים טריים. עם זאת, לחתול שסובל מהשמנת יתר כדאי לתת מזון דיאטטי, ולהגביר את כמות מזון השימורים על פני מזון יבש, שיש בו יותר פחמימות. במידה שהחלטתם לעשות לחתול שלכם דיאטה, לא מספיק לתת לו מזון דיאטטי, ויש לשלב איתו גם פעילות גופנית.

5. בצעו בדיקה תקופתית: הקפידו על הבדיקה התקופתית אצל הווטרינר. הוא יבחן את מצבו הכללי של החתול שלכם ויוודא שמשקלו תקין ומתאים לגילו ולמבנה גופו. במידה שיאובחנו השמנת יתר או בעיות רפואיות אחרות המתלוות לא פעם לחתולים שסובלים מהשמנה, הווטרינר יעניק לכם ייעוץ וטיפול מתאימים.

 

 

מאמרי בריאות חתולים

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד