אוהבי בע"ח
מועדון
מבצעי החודש

הרעלה

חתולים עלולים למות מהרבה סוגי רעלים, המגיעים ממספר רב של מקורות. לפעמים ההרעלה חלה כאשר החתול אוכל חומר רעיל על ידי ההתנקות העצמית שלו הגורמת לכניסת הרעל למערכת העיכול. לדוגמה, חתול יכול לדרוך על רעל עכברים, מוצר נפט או חומר נגד קפיאה (אנטי-פריז), וההרעלה מתרחשת בעת ליקוק הפרווה.
הגדל


יש רעלים אחרים הנספגים דרך העור, במיוחד כימיקלים המבוססים על נפט או מוצרים המבוססים על זפת פחם. קשה לזהות את סיבת ההרעלה במהירות הרצויה, אלא אם כן מבחינים בחתול בזמן שהוא צורך את הרעל. מניעת ההרעלה היא הדרך הטובה ביותר להגן על החתול. המידע שלהלן אינו מלא או שלם, אך הוא מפרט כמה מסוגי הרעלים השכיחים ביותר. הרשימה נועדה להתריע כדי שחומרים אלו יוחזקו מחוץ לטווח הגישה של החתול, וכדי שאפשר יהיה לתת אבחנה ראשונית כאשר אתם חושבים שהחתול שלכם הורעל.


מוצרים ביתיים מסוכנים
. להלן דוגמאות של מוצרים רעילים הנמצאים בבית:


מוצרים לניקוי ולאחזקת הבית
: אמוניה, חומרי הלבנה, נוזלים לניקוי, חומרי חיטוי, חומרים לפתיחת סתימות צנרת, סבונים ודטרגנטים, כדורי נפטלין וגפרורים. פריטים הנמצאים במוסך הביתי: בנזין, נפט (קרוסין), נוזל בלמים, נוזל לניקוי חלונות וחומר נגד קיפאון. חתולים רבים נמשכים לטעם המתוק של נוזל האנטי-פריז, והם מלקקים אותו כאשר הוא נשפך על הרצפה או כשהוא מאוחסן בצורה המאפשרת להם גישה.


מוצרים חקלאיים
: חומרי הדברת לחרקים, רעלים להדברת מכרסמים, קוטלי עשבים, קוטלי פטריות, פיתיונות לחלזונות, רעלים נגד רכיכות ותולעים, וחומרים מעודדי צמיחה.


חומרים במחסן
: צבעים, מדללי צבע ומסירי צבע, חומרים להגנה על עץ וספירט מינראלי. תרופות: אספירין, פרצטמול (אקמול, דקסמול וכו'), גלולות להרזיה, גלולות שינה, כדורי הרגעה, חומרים משלשלים ואלכוהול לחיטוי.


מוצרי קוסמטיקה
: דאודורנט, צבע לשיער, לכה לציפורניים ואצטון להסרת לכה, חומר לסלסול תמידי, קרם הגנה נגד השמש, תרסיס לשיער ובשמים.

סיכונים נוספים: מים מהאסלה, במיוחד כשהם מכילים כימיקלים. כדי להגן על החתול מהרעלות, אחסנו מוצרים ביתיים במיכלים סגורים היטב, השליכו מיכלים ריקים בצורה נכונה, ונקו מייד נזילות.

 

מאמרי בריאות חתולים

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד