אוהבי בע"ח
מועדון
מבצעי החודש

מבנה העצמות

מבנה העצמות של חתול הוא בין מאפייניו הייחודיים. למרות שהאדם גדול מהחתול פי 15, לחתול יש יותר עצמות בגופו: כ-244 בהשוואה ל-206 אצל האדם.
הגדל


הרבה מעצמות החתול נמצאות לאורך זנבו. הזנב מלמד מה מצב רוחו של החתול. חתול המחזיק את זנבו מתנוסס למעלה, מפגין בדרך-כלל גאווה ושביעות רצון.

זנב מתוח מלמד בדרך-כלל שהחתול אורב לטרף. זנב הנזרק מצד לצד יכול לסמן שהחתול כועס. הרגליים האחוריות של החתול ארוכות וחזקות יותר מרגליו הקדמיות, והן המעניקות לו את יכולת הקפיצה. שימו לב שהחתול מחשב את המרחק לפני שהוא קופץ.

תצפית נוספת בחתול תגלה כי כשהוא הולך או רץ הוא מזיז את הרגל הקדמית והאחורית באותו צד, ואז מזיז את הרגל הקדמית והאחורית בצד השני. הגמל והג'ירפה הם שתי החיות היחידות האחרות הנעות בדרך זו. חיות ארבע-רגליות אחרות מזיזות את הרגל השמאלית הקדמית יחד עם הרגל הימנית האחורית, ואת הרגל הימנית הקדמית עם הרגל השמאלית האחורית.

החתול מסוגל לנוע חרישית על הכריות העבות המרפדות את כפות רגליו. בעזרת מתיחת שריר מסוים החתול יכול לשלוף בקלות את ציפורניו (טופרים) אל מחוץ לכריות או להעלים אותן. הכריות בכפות רגליו של החתול רגישות מאד ומשמשות כדי לבחון את המרקם, הגודל והצורה של עצמים לא מוכרים. חתול הבודק אובייקט חדש שולח כף רגל אחת כדי לגעת.

בתחילה הוא עושה זאת בעדינות, אחר כך בצורה יותר בוטחת, ולאחר מכן משתמש באפו לצורך בדיקה דקדקנית יותר. הרגישות של כריות כפות הרגלים של החתול היא כנראה הסיבה שחתולים רבים לא אוהבים שמלטפים אותם שם.

מאמרי בריאות חתולים

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד