אוהבי בע"ח
מועדון
מבצעי החודש

מתן תרופות

מדי פעם תצטרכו לתת לחתול שלכם תרופות, אפילו אם הוא לא יאהב את הרעיון. יש חתולים שיסכימו לכך יותר בהשוואה לחתולים אחרים. בכל מקרה, העצות הבאות אמורות לעזור:

הגדל

מתן כדורים

ראשית, נסו להערים על החתול על-ידי החבאת הכדור מזון לתינוקות. אם זה לא עובד, יש לכרוע על הרצפה ולשים את החתול בין הברכיים שלכם. וודאו שרגליו הקדמיות של החתול לכודות בין הברכיים שלכם, כך שלא יוכל לשרוט אתכם. שימו את כף היד שלכם על קודקוד החתול, ומקמו את האצבע המורה ואת האגודל משני צדי פיו. כשתטו את ראשו אחורה פיו ייפתח. אם הוא לא נפתח, לחצו בעדינות על השיניים הקדמיות-תחתונות בעזרת האמה של כף היד השנייה. הכניסו את הכדור לפיו של החתול עמוק ככל האפשר. החזיקו את ראשו של החתול מוטה אחורנית עד שהגלולה תיבלע.

מתן תרופות נוזליות

כדי לתת תרופות נוזליות יש להשתמש באותו נוהל למתן כדורים אך תוך שימוש במזרק (ללא מחת) שאפשר לקבל אצל הווטרינר או בחנות לחיות מחמד. התיזו את התרופה לתוך גרון החתול. כיוון שחתולים לא נושמים דרך הפה, אל תחששו שייחנק מהתרופה.

כיוון שחתולים עשויים להקיא בקלות, אם תתנו לו ממתק מיד אחרי התרופה זה יכול לעזור.

מריחה מקומית

זה הליך פשוט למדי. עם זאת, אם החתול שלכם יתנגד, תאלצו לרסן אותו. נסו לעטוף אותו במגבת או לתפוס אותו בעור העורף בעזרת יד אחת. הטו את ראשו כלפי מטה ונקו את המקום ומרחו את התרופה בעזרת היד השנייה.

 

מאמרי בריאות חתולים

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד