אוהבי בע"ח
מועדון
מבצעי החודש

סביבה בריאה בחתוליה

האתגר העיקרי בטיפול בחתולייה, או בבית מרובה חתולים, הוא צמצום המחלות למינימום אצל הדיירים. כדי לעמוד באתגר זה נדרש טיפול טוב בכל חתול ובסביבה.
הגדל

יצירת סביבה בריאה

חתולים החיים בסביבה לחה, וחשופים לתנודות פתאומיות בטמפרטורה נמצאים בסיכון גדול יותר לפתח מחלות. סביבה נוחה ובריאה לחתולים צריכה להיות ללא רוחות חזקות, ועם טווח טמפרטורות של 21 – 23 מעלות.

הניקוי השוטף של החתולייה צריך לכלול את שטיפת הכלובים, קערות המזון וארגזי הצרכים. יש לעשות כל זאת מחוץ לאזור בו שוהים החתולים כדי לצמצם את חשיפתם לתנאי לחות. בעת בחירת חומר החיטוי לחתולייה, יש לבדוק כי מצוין על האריזה שהמוצר בטוח לחתולים. תמיד יש לפעול לפי הוראות היצרן. אם משתמשים בכמות גדולה של חומר ניקוי, הדבר עלול לגרום להרעלה או לקורוזיה של הכלובים.

הקפדה על אוורור המקום מסייעת למנוע ריחות ולסלק וירוסים המרחפים באוויר. בחתוליות גדולות, קיימות מערכות סניקה המוציאות אוויר מהחתולייה בצורה יעילה ומבלי ליצור משבי רוח.

יש להאיר את המקום בתאורה טבעית או מלאכותית בצורה אחידה, לפי מחזור של 12 שעות.

טיפול רפואי

יש לקבוע לוח זמנים לביצוע חיסונים ותילוע ולפעול לפיו. בטיפול השגרתי בפרווה יש לשלב חיפוש טפילים חיצוניים או בעיות עור.

מומלץ לסדר את לוח הזמנים לטיפול, להאכלה, לניקוי ולבדיקה של דיירי החתוליה על-פי גיל החתולים. צריך לטפל קודם באלו הרגישים יותר לזיהומים. התחילו עם החתלתולים הצעירים ביותר, אחר כך טפלו בגורים החלשים, והתקדמו כך במעלה קבוצות הגיל. בין החתולים הבוגרים יש לטפל תחילה בחתולות ההרות.

אם קיים חשד שחתול חולה, יש לבודד אותו מהאחרים ולדאוג שייבדק על-ידי ווטרינר בהקדם האפשרי ויטופל בהתאם לאבחון.

יש לבודד חתולים החוזרים מתצוגה למשך שבוע עד 10 ימים. יש לבודד גם חתולים חדשים בחתולייה למשך לפחות 30 יום. אם כל זה אינו מעשי, צריך לבצע לחתול החדש בחתוליה בדיקה ווטרינרית מקיפה, כולל בחינה של ההיסטוריה הרפואית שלו.

מאמרי בריאות חתולים

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד