אוהבי בע"ח
מועדון
מבצעי החודש

עצות כלליות לעזרה ראשונה

במקרה חירום, נסו להישאר רגועים ולחשוב בהיגיון. התקרבו לחתול הפצוע בצורה שלוה ולא מאיימת, ודברו אתו בטון מרגיע. אם הדבר אפשרי, בקשו ממשהו לעזור לכם בפעולות החרום כי בדרך-כלל החתול הוא מטופל לא משתף פעולה.
הגדל


אם החתול פצוע או שקשה לטפל בו, הדרך הטובה ביותר לשאת אותו לווטרינר היא בתוך שמיכה מקופלת או במרבד קטן. כאב קיצוני יכול לגרום אפילו לחתול השלו ביותר להפוך לפראי. חתול עם חשש לשבר אפשר להעביר בתוך תיק קשיח, ארגז קרטון או אפילו בארגז הצרכים. כיסוי החתול בעזרת שמיכה, חולצה או מעיל עוזר גם לשמור על חום גופו.

כאשר החיה פגועה מאד או סובלת ממחלה קשה, ובמיוחד אם היא מאבדת את ההכרה, המנגנונים השומרים על טמפרטורת הגוף לא מתפקדים כראוי. ללא טיפול דחוף, החתול יכול לסבול ממצב הלם או אף למות. מהירות התגובה היא חיונית בכל מצב חירום. לכן, הדבר החשוב הוא להתכונן לבלתי-צפוי. ליד הטלפון ובארנק החזיקו מספרי חירום של גורמים היכולים לעזור לחתול שלכם בעיתות מצוקה. המידע הזה צריך לכלול את מספרי הטלפון ואת כתובתם של הווטרינר, של חדר מיון ווטרינרי הקרוב ביותר למקום מגוריכם הפועל בלילה ובסופי שבוע, וכן את מספרי הטלפון של המרכז המקומי לטיפול בהרעלות.

אם אתם צריכים להחיש את החתול לווטרינר, טלפנו תחילה כדי לוודא שיהיה מי שיקבל אתכם במרפאה כשתגיעו עם החתול שלכם. במקרה של הרעלה או חשש להרעלה, הביאו לווטרינר דגימה של הרעל בתוך המיכל המקורי שלו (אם זה אפשרי), חלק של כל צמח או פרי שהחתול אכל, או דגימת קיא. אם אתם לא יכולים להגיע לווטרינר מייד, התקשרו למרכז המקומי לטיפול בהרעלות  04-8541900 בי"ח רמב"ם.

מאמרי בריאות חתולים

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד