אוהבי בע"ח
מועדון
מבצעי החודש

פנייה לווטרינר

למרבה הצער, החתול שלכם לא יכול לספר לכם איך הוא מרגיש. עם זאת, ככל שתכירו יותר את התנהגותו הרגילה, את רמת התיאבון שלו, מה משקל גופו ומה רמת הפעילות שלו, כך תוכלו לזהות במהירות אם משהו אינו כשורה. שינויים מהותיים בכל אחד מגורמים אלו משמש כסימן אזהרה לכך שהחתול שלכם לא חש בטוב. אם החתול נראה חולה, יש לפנות לווטרינר מיד.
הגדל

מציאת ווטרינר

אם עברתם לעיר חדשה, או שאימצתם חתול לראשונה, יש מספר דרכים למצוא ווטרינר טוב באזורכם. ראשית, התעניינו. לעיתים קרובות תקבלו מאנשים המלצות מצוינות. אפשרות שנייה היא לפנות לעמותות של חובבי חיות ולבקש שמות של ווטרינרים העובדים אתם בהתנדבות. התקשרו לאגודה המקומית של בעלי חתולים גזעיים (breed association) ובדקו אילו ווטרינרים חברים בה. אפשר גם לשאול בעלים של חתולים שידוע לכם כי הם מטופלים כראוי. לבטח תקבלו מספר שמות מכל מקורות המידע הללו.

בחירת הווטרינר

בחירת הווטרינר דומה לבחירת רופא ילדים. אם מעולם לא עשיתם זאת, מומלץ לבחור בווטרינר שאתם מרגישים אתו בנוח ושנכון לענות על שאלותיכם. לווטרינר טוב יהיה שירות חירום 24 שעות, או שיוכל לקשר אתכם עם שירות כזה בסביבתכם. השאלות הבאות יוכלו לעזור לכם בבחירה: האם החיות הבאות למרפאה נראות נרגשות בגבול הסביר? האם הווטרינר מתמחה בטיפול בחיות בית קטנות? האם קיבלתם המלצה על הווטרינר מאנשים שידוע לכם כי הם מטפלים היטב בחיות שלהם? אם התשובות לכל השאלות הללו הן "כן", כנראה שהבחירה שלכם נכונה.

הולכים לווטרינר

חתולים לא אוהבים, בדרך-כלל, ללכת לווטרינר. הם הופכים עצבניים ומפוחדים, וגם אינם אוהבים לנסוע במכונית. שימוש בכלוב נשיאה יוכל לסייע לטפל בחרדות של החתול. הכלוב יסייע גם לשלוט על החתול בחדר ההמתנה ובתוך המרפאה, וימנע עשיית צרכים על המושבים בזמן הנסיעה. רצוי למצוא ווטרינר המטפל רק בחתולים, או ווטרינר העושה ביקורי בית. אם זה בלתי אפשרי, הרגילו את החתול למכונית על-ידי יציאה לנסיעות קצרות ותכופות, ועל ידי הימנעות ממפגש עם כלבים בחדר ההמתנה.

למה יש לצפות בזמן ביקור רגיל

בביקור השנתי הסדיר, הווטרינר ישקול את החתול, ויבדוק את קצב הלב שלו ואת חום גופו. הווטרינר גם יבדוק את שיני החתול כדי לזהות עששת או נפיחות בחניכיים, יבדוק את האוזניים לזיהוי קרדית (חרק טפיל זעיר) ופטריות, יבדוק את תגובת האישונים ואת מראה הרשתית, יבדוק הימצאות גזזת תוך שימוש מנורה סגולה, יבצע בדיקת דם רגילה ויבדוק דגימת צואה למציאת תולעים, הוא ייתן זריקות דחף נגד כלבת קליצי וחתלתלת(panleukopenia), רינוטרכיטיס (rhinoco) או חיסונים אחרים, בהתאם לנדרש.

מאמרי בריאות חתולים

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד