אוהבי בע"ח
מועדון
מבצעי החודש

עיקור חתולים

חתול הבית סיגל עצמו להתרבות ולהעמיד מספר רב של צאצאים ובכך הצליח "לשלוט" ברחוב.חתולה לא מעוקרת עשויה להעמיד תוך שנה בין 12 - 5 גורים בשתי המלטות.
הגדל

חתול הבית סיגל עצמו להתרבות ולהעמיד מספר רב של צאצאים ובכך הצליח "לשלוט" ברחוב.חתולה לא מעוקרת עשויה להעמיד תוך שנה בין 12 - 5 גורים בשתי המלטות. המספר הזה תוך שנה יכול בקלות גדול ל - 30 חתולים בחצר. מאכילי חתולים יודעים זאת היטב ונערכים במקומות רבים לעיקורים מרוכזים או להבאת החתולה הביתית לעיקור אצל הווטרינר. חתולת בית לא מעוקרת עלולה להיעלם ולעיתים אף לא לחזור. בזמן הייחום החתולה משנה את התנהגותה ומזדווגת עם מספר רב של זכרים. לרוב תחזור רזה מאוד וכחושה לאחר שננשכה בעורפה על ידי מספר זכרים רב, חלקם חתולי חצר אשר נושאים מחלות קשות כמו איידס חתולים.  העיקור ימנע אף בעיות בריאותיות אחרות:

* דלקת רחם

* גידולי עטין

* אפשרות של המלטה קשה וגורים תקועים

* דלקת עטין אשר לעיתים מתעוררת תוך כדי ההנקה

* תמותת גורים וזעזוע נפשי לפני המשפחה

גם אם הכל עובר כשורה והחתולה המליטה  - ישנם גורים שצריך למצוא להם בתים. לא תמיד קל לעשות זאת ולראיה מאות ואלפי החתולים בעמותות השונות בית חם.עיקור נחשב לפיתרון הבריאותי והפשוט ביותר המומלץ על ידי כל הוטרינרים.

ומה לגבי זכרים?    

בזכרים העיקור הינו חובה!חתול לא מסורס הוא פשוט "רשלנות בעלית" הוא עלול לחלות במחלות קשות כמו FIP (דלקת קרום הבטן) ואיידס חתולים. שתי מחלות קשות אלו הינן חשוכות מרפא ומדביקות חתולים נוספים. הסירוס הוא פשוט ביותר ואורך לווטרינר המיומן כחמש דקות בלבד בהרדמה מלאה.

 

מאמרי בריאות חתולים

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד