אוהבי בע"ח
מועדון
מבצעי החודש

בעיות דרכי השתן בחתולים

הגדל

מתברר כי אחוז גבוה מבעיות השתן בחתולים נובע מ... לחץ וסטרס נפשי. במחקר שנערך נמצא כי למעלה משבעים אחוזים מהחתולים שסבלו מדלקת של דרכי השתן והשלפוחית למעשה אובחנו כסובלים מ-IDIOPATHIC CYSTITS  .הבעיה היא למעשה משהו על רקע לא ידוע. כיום כן ידוע כי הבעיה היא למעשה תוצר לוואי של בעיות התנהגות וסטרס. חתול נכנס לסטרס כשיש מישהו חדש בבית (ילד , חתול אחר או בעל חיים אחר) , רעשים בסביבה, שנוי מקום מגורים , תוקפנו או לחץ מצד חתול אחר בבית ועוד. פתרונות מצוינים לכך ניתן לשלב בתזונה של החתול – המזון הרפואי בא כצעד ראשון UR ולמעשה מסוגל לתת מענה לדלקות ומניעה של אבנים משני הסוגים העיקריים . בהמשך ניתן לשלב את המזון הרגיל פרו פלאן יורינרי. אם זאת תמיד חשוב לנסות לחשוב על נושא ההתנהגות ואפשר להתייעץ באתר הבית שלנו כדי לקבל כיוון.

כחלק מהאבחון והבדיקות שיבצע הוטרינר נלקח שתן לבדיקה כללית –בשתן ניתן לזהות פרמטרים שונים כמו חומציות , דם , חלבון , צפיפות וריכוז השתן , סוכר ועוד.

בדיקות נוספות אפשריות הן צילומים , בדיקת אולטרא סאונד המדגימה את מערכת השתן בצורה טובה מאד ומאפשרת לזהות דימום או אבנים. צילומים עם חומר ניגודי עוזרים לדמות בעיות נוספות כמו פגמים אנטומיים.

מאמרי בריאות חתולים

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד