אוהבי בע"ח
מועדון
מבצעי החודש

חיית המחמד החדשה

להביא הביתה גור או כלב זה דבר מאוד מהנה. ממציאת הכלב הנכון ועד לצעדים ראשונים באילוף יש הרבה מה ללמוד ולעשות.

כלים לבחירת כלב חדש

תהליך בחירת הכלב קריטי ביותר ביום רכישת הכלב למשפחתו החדשה. לבחירת הכלב המתאים לכם משמעויות רבות לאיכות חייו במחיצתכם ולאיכות חייכם במחיצתו.

למצוא את הכלב הנכון

מציאת הכלב "הנכון" פירושה להתאים את הכלב לצרכים שלכם ולסגנון החיים שלכם. אין אף גזע המתאים לכולם; כל כלב מציג אתגרים משלו ומעניק את תגמולים משלו. התאמתם לרצונות ולסובלנות האופייניים לאדם מסוים פשוט דורשת קצת תכנון ומחקר.

השבוע הראשון בבית

כשמביאים הביתה כלב או כלבלב חדש, יהיה צורך בתקופת הסתגלות. אם תפעלו בהתאם לעצות הבאות, תוכלו להניח בסיס לחיים ארוכים ומאושרים ביחד ותהפכו את תקופת המעבר קלה ככל האפשר לכל המעורבים בדבר.

התקופות הקריטיות בהתפתחות הגור

מיום ההמלטה ועד היום ה- 21, סיום תקופה זו יכול לנוע מהיום ה- 19 עד היום ה- 21, ותלוי בכל גור. בתקופה זו הכלב עדיין חסר חושים מפותחים, אינו רואה ושומע, תנועותיו מוגבלות וכל תפקידו הוא לקיים את עצמו בחיים. בתקופה זו תלוי הגור לחלוטין באמו, היא המספקת לו את המזון, ניקיון, טפול בכאבי הבטן, שמירה, והחשוב- חמימות האם. במשך תקופה זו מתפתחים החושים כשחוש הראיה מתחיל בימים בין ה- 9 וה- 13. לקראת סוף התקופה מגיעים גם חוש השמיעה והריח להתפתחותם המלאה.

טובים השניים מן האחד

האם כלב אחד מתאים לנו או שאולי עדיף שניים ? מהם השיקולים בעד ונגד. מה חושבים על כך אנשי מקצוע שונים – מאלפים , וטרינרים , מגדלים ?
האם הכלב יסבול מתחרות עם הכלב השני או שמא בכלל ישמח מאד שתהיה לו חברה ובן זוג קבוע למשחק?
מה לגבי פער הגילים בין כלב מבוגר לגור חדש? האם צריך זכר לנקבה או שאפשר שני זכרים או שתי נקבות?


רישום ותגי זיהוי

אף אחד לא רוצה לחשוב על כך שיאבד את כלבו, אבל לרוע המזל, כלבים אכן אובדים. התכוננו לכך. קנו לכלב קולר ואמצעי מזהה כלשהו.

אימוץ שני גורים מאותו השגר

בתיאוריה, אימוץ שני גורים מאותו השגר נשמע רעיון מצוין. אבל לא תמיד מה שנשמע טוב תיאורטית גם עובד היטב למעשה.
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד