אוהבי בע"ח
מועדון
מבצעי החודש

איך לבחור כלב חדש

כלב בהחלט ישדרג את הליכוד המשפחתי במשפחה עם ילדים: פתאום כולם עסוקים בדיבורים על הכלב ובשעשועים. אך אחרי שלב האופוריה הראשוני מגיע שלב ארוך של טיפול, רכישת מזון, וטרינר, טיולים וכיו"ב – וילדים עלולים לאבד עניין.

לא כדאי להכניס הביתה כלב בלי להקדיש לזה מחשבה קודם ובלי להתייעץ באנשים הנכונים, וטרינר, מאלף או מגדל כלבים ותיק. כלב עשוי להפוך את חיינו למאושרים ומלאי סיפוק, אך דורש התחייבות והתמסרות לטיפול. לפני שאתם בוחרים את הכלב שלכם, כדאי שתענו על כמה שאלות.

 

שלב ראשון: גזעי

כלב גזעי מאפשר לנו לדעת מעט יותר על האופי הצפוי. במקרה שבוחרים בכלב גזעי, רצוי לאתר מגדל מוכר. מגדל רציני יעזור בהמשך ביעוץ ותשובות לשאלות רבות. כלבים מעורבים נושאים לרוב פחות מחלות גנטיות, וכאן אנחנו גם מסייעים להציל את הכלב מגורל פחות מוצלח.

לפני הכל, אני מציע לחשוב על דרגת הפעילות שאנחנו מסוגלים לאפשר לכלב. רבים טועים וחושבים שחצר היא חלק מהפעילות הגופנית. לבעלי אורח חיים עמוס וללא זמן פנוי לטיולים, ריצה ומשחק, אני מציע לחשוב על גזעים לא פעילים כמו פאג ופקינז בקטנים, או לחילופין לבחור כלב מגזע גדול שנע באיטיות, כמו כלב הרים שוויצרי.

בדקו גם את תוחלת החיים של הכלב שאתם מתכוונים לאמץ תוחלת החיים של גזעי ענק וגזעים גדולים קצרה יותר מגזעים זעירים וקטנים. כלב הרים שוויצרי יחיה לרוב עד גיל 10, לברדור עד גיל 13, וטרייר קטן עשוי להגיע עד גיל 18 בקלות. כמובן שניתן לשקול אימוץ מאחת העמותות המשוועות לבתים חמים: לעיתים נמצא דווקא שם את בחיר ליבנו.

 

שלב שני: הגיל

גור יאפשר לנו לעצב את אישיותו ואופיו בהתאם למה שאנו מעוניינים, בעוד שכלב בוגר מגיע לעיתים עם הרגלים או טראומות עבר. רצוי לא להפריד גור מאמו בשמונת השבועות הראשונים לחייו, על מנת לאפשר לו התפתחות רגשית תקינה.

 

שלב שלישי: עניין של אופי

אופי תוסס ונמרץ מתאים לבעלי אופי דומה. כלב נמרץ מדי לבעלים המבקשים שקט ונחת עלול לגרום לתסכול, וגם הפוך.

 

שלב רביעי: מין

זכרים מעט יותר שטותניקים ולפעמים עלולים להיות טריטוריאליים, וזה כולל ניסיונות שלהם להשתין על כל דבר. נקבות מעט יותר מעודנות, ויש להן קשר חזק מאוד לבעליהן. בכל מקרה,  סירוס או עיקור בגיל המתאים מומלץ מאוד.

 

שלב חמישי: הפריזורה

טעות נפוצה היא לחשוב ששיער קצר משיר פחות. למעשה, יש גזעים רבים שלמרות השיער הקצר משירים לא מעט, כמו לברדור. מנגד, יש בעלי שיער ארוך שאינם משירים כלל,כמו גזעי טרייר, פודל וכיו"ב. בעלי השיער הארוך דורשים תספורת וטיפוח מספר פעמים בשנה.

 

שלב שישי: כסף

כלבים מגזעי ענק צורכים מזון איכותי שעלותו עשויה להגיע למאות שקלים בחודש, וגם התרופות שלהם יהיו יקרות יותר. בכלבים קטנים פוחתת עלות המזון. רצוי לרכוש מזון טרי בזרים קטנים ולא להתפתות לשקי ענק שנוטים לאבד מטריותם.

 

 

מאמרי חיית המחמד החדשה - כלבים

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד