אוהבי בע"ח
מועדון
מבצעי החודש

7 טיפים לאימוץ כלב נוסף

יש לכם כלב. הוא חמוד, מצחיק, ועושה אתכם שמחים, לפחות כשאתם לא מטיילים בחוץ לפנות בוקר בקור מקפיא. אבל עם כל המשחקים, החיבוקים, הליקוקים והנביחות (גם שלכם על יתר האנשים בבית. מתרגזים, קורה), כלבים הם חיות חברתיות שאוהבות לחיות בתנאי להקה. כמו שלכם לא תמיד מספיק להגיד היי-ביי לחבר בבית קפה, ואתם רוצים להתרכבל על הספה עם בן או בת האנוש שבבית, כך גם הכלב ישמח לחבר קבוע ולא רק לחבר-גינה שאפשר לרחרח לו את הישבן. ונכון, אתם חברים הכי טובים. אבל מתי ליקקתם את הכלב שלכם לאחרונה או רצתם איתו בחדווה מתחת לשולחן? אתם אוהבים כלבים – עובדה, יש לכם אחד. ועובדה נוספת – כלבים רבים מדי חיים בעמותות וממתינים למקום חם ונעים להשתובב בו ולקרוא לו בית. מי שעוד ממתין שעות ביום הוא הכלב שלכם, כשאתם נמצאים בעבודה או מחוץ לבית. אז למה לא לאמץ כלב נוסף?

 

החלטתם להביא חבר חדש הביתה. מה צריך לזכור?

1.      ההוצאות גדלות -  מעבר להוצאות השוטפות, יש לזכור שבגידול בעלי חיים עלולות לצוץ הוצאות חריגות ובלתי צפויות, כמו ביקורים אצל ווטרינר, אוכל מותאם למגוון מצבים בריאותיים שעלולים לבוא בעתיד, וגם אילוף, במידת הצורך.

 

2.      הלכלוך גובר -  זוכרים את עקבות הרגליים שהכלב השאיר על הספה כשנגמר הגשם והוא חמק מהדלת החוצה וחזר בצהלות? אז שניים כאלה.

 

3.      כל כלב דורש יחס, יחד ולחוד -  נכון, הכלבים יעסיקו אחד את השני, וזה נפלא, וגם טוב במיוחד לכלבים שסובלים מחרדות נטישה או סתם לרגליים של הרהיטים שלכם שסבלו מהשעמום של הכלב הראשון, אבל זה לא אומר שאתם לא צריכים להקדיש זמן לכל אחד מהם, גם בנפרד, ובמיוחד בתקופת ההסתגלות שלהם אחד לשני. אתם ראש הלהקה הביתית שלכם, ולכוח גדול נלווית גם האחריות כלפי העם החמוד שאתם עומדים בראשו. זכרו, אתם משפחה אחת שמחה, וזה אומר שלא מזניחים את הילדים. שלא יבואו כלבלבים מרשויות הרווחה לנזוף בכם.

 

4.      לא כל הכלבים מתאימים אלה לאלה - כמו שלא כל בני האדם מסתדרים אחד עם השני, כך גם את הכלבים יש להתאים אחד לשני. לדוגמה, כלב צעיר ושובב מאד לא בהכרח יבוא בטוב לכלב מבוגר שמתקשה כבר לנוע, ושני כלבים רכושניים מאד וטריטוריאליים עלולים להלחיץ זה את זה. זכרו גם שכלבים גדולים לא תמיד מודעים למסיביות שלהם ועלולים לפגוע בלי כוונה בכלב קטן ושברירי יותר, ובהקשר – חשבו על הטיולים עם הכלבים. האם הצרכים שלהם שונים ברמה מהותית, ויתכן שתתקשו לטייל עם שניהם במקביל? אם ניתן, הפגישו בין הכלבים ובחנו את הדינמיקה המשותפת שלהם.

 

או קיי, הכלב החדש בבית! אז מה עכשיו?

5.      תהיו רגועים. מדובר באירוע משמח, אז התאפקו ואל תראו לחץ מוגזם. לנו מובנת תגובת הסטרס לאי-הוודאות, אבל זה כי אנחנו מתקשרים זה עם זה במילים ויכולים להסביר את מה שעומד מאחורי הסיטואציה. הכלב שלכם מכיר אתכם, והוא ירגיש את המתח ויבין שקורה משהו רע שאינו כשורה. הרגיעו את עצמכם ואותו, התייחסו אל האירוע כאל החגיגה שהוא, ושדרו לכלב שקורה לכולכם דבר טוב וחיובי.

 

6.      מנעו מהכלבים לרכוש התנהגויות פסולות אחד מהשני. זה הזמן לשלוף את ג'סטות האילוף שהתאמנתם עליהן כשהכלב הראשון הגיע הביתה. אמרו לא אם צריך, תנו ממתק וליטוף כשמתקנים את ההתנהגות הבעייתית, ובמידה ולא מסתדרים לבד – אל תחששו לפנות לאיש מקצוע בנושא. אל תתפדחו ותפחדו מזה, המאלף בהכרח התמודד כבר עם דברים מורכבים וקשים מאלה. כלבים יכולים גם לאמץ התנהגויות חיוביות אחד מהשני – עודדו את המהלכים האלה, ושדרו להם שאתם גאים בהם ושמחים מההתנהגות שלהם.

 

7.      תהנו מזה. כלב הוא חברו הטוב של האדם וגם בן משפחה שאשכרה בחרתם. הביאו כלב נוסף, ותהפכו למשפחה גדולה ומאושרת שהיא גם הלהקה הכי מגניבה בבלוק. אימוץ הוא מצווה, כלבים הם ברכה, ולעולם לא תוכלו להביט לאחור על הימים בהם הכלב שלכם חיכה לכם לבד בבית ובהה בקירות. אמצו כלב. עוד אחד. למה להיות זאבים בודדים כשאפשר להיות הלהקה הכי שווה בעיר?

 

מאמרי חיית המחמד החדשה - כלבים

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד