אוהבי בע"ח
מועדון
מבצעי החודש

8 טיפים: איך לקבל בהצלחה כלב חדש בבית?

כשמביאים הביתה כלב בוגר או כלבלב צעיר זוהי תחילתה של ידידות מופלאה, אך כמו בכל התחלה חדשה גם כאן נדרשת תקופת הסתגלות לשני הצדדים. לפניכם הטיפים שלנו לתקופת הסתגלות מוצלחת שתניח את הבסיס לחיים מאושרים ביחד.

 

1.       תכננו מראש: עשו את כל הקניות מראש כך שכל המצרכים, המזון, הצעצועים וכל מה שצריך יהיו מוכנים וביתכם יהיה מוכן לדייר החדש. קראו על חפצים שאתם צריכים ועל הכנת הבית. כמו כן, הימנעו מלהביא את הכלב הביתה בתקופות עמוסות, כמו חגים או ימי הולדת. ההמולה עשויה להרתיע את הכלב, וגם לרוב אתם תהיו עסוקים מדי בכדי לפנות לו זמן.

 

1.       הקצו זמן: הזמן הטוב ביותר להביא את הדייר החדש הביתה הוא בסוף השבוע. אם אפשר, הוסיפו גם כמה ימי חופש. זה יתן לכם זמן להכיר לכלבכם את ביתו החדש ולהרגילו לחוקי הבית.

 

2.      בחרו שם: הסכימו על שם מראש וודאו שכולם משתמשים בו כל הזמן כשמדברים עם הכלב. הדבר יעזור לו לזהות את שמו וימנע בלבול.

 

3.      בקרו את הווטרינר: פנו זמן לביקור אצל הווטרינר מוקדם ככל הניתן, והביאו עמכם כל מידע אודות הכלב, מקורותיו וחיסונים שקיבל.

 

4.      היו מנהיגים: חשוב מאוד לבסס את הבעלות שלכם על הכלב, לכן הקפידו להיכנס בדלת לפניו או לאכול לפניו, כך הכלב יבין שאתם מנהיגי "הלהקה" ושעליו להיות ממושמע.

 

5.      האכילו את כלבכם: השתדלו לברר מה הכלב היה רגיל לאכול ובימים הראשונים הקפידו לתת לו את אותו המזון כדי לסייע לו להתרגל לסביבה החדשה. אם אתם מתכננים להחליף את האוכל, תוכלו למזער את בעיות העיכול על ידי שילוב בין המזון החדש למזון הישן, וצמצום המזון הישן באופן הדרגתי. שימו את האוכל במקום קבוע. אם נראה שהכלב לא אוכל, נסו להרטיב את המזון במים כדי להקל על האכילה.

 

6.      עודדו התנהגות רצויה: לעולם אל תכו את הכלב. לעולם אל תנזפו בו על מה שעשה לפני זמן רב. לכלבלב שלכם לא יהיה מושג מה הבעיה ויחשוב שאתם כועסים בלי סיבה. במקום זאת, עודדו את ההתנהגות הרצויה ומנעו את ההתנהגויות הלא רצויות. למדו עוד על בעיות התנהגות וכיצד לטפל בהן.

 

7.      צאו לטייל באזור: התחילו לשלב את הכלבלב שלכם בחברה מרגע שהווטרינר מאשר זאת. הוציאו אותו החוצה והכירו לו בהדרגה אנשים חדשים וכלבים אחרים בסביבה מבוקרת ובטוחה. זהו אחד הדברים החשובים ביותר שתוכלו לעשות עבורו. הדבר מלמד את הכלב להתנהג בחברה ומעניק לו ביטחון עצמי ומיומנויות חברתיות.

 

8.      היו מתואמים: וודאו שכל המשפחה יודעת איך להתנהג וסכמו על פקודות וחוקים. שיתוף פעולה מלא מצד כל המשפחה הוא המצב האידיאלי. כשחיית מחמד מקבלת איתותים מעורבים, היא יכולה להתבלבל ולא לדעת מה לעשות. תכייפו. כלבים מכל הגילאים אוהבים לבלות.

 

 

הבאתם גור הביתה? קראו כל מה שאתם צריכים לדעת במדריך לגידול גורים של PRO PLAN.

רוצים לקבל טיפים והטבות מיוחדות להולכים על ארבע? הצטרפו למועדון PRO PLAN וחברים!

מאמרי חיית המחמד החדשה - כלבים

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד