אוהבי בע"ח
מועדון
מבצעי החודש

משהו קטן וטוב: 11 טיפים לצירוף גור כלבים למשפחה

כך תקלו על קליטת גור חדש בבית: תחמו לו את אזור המחיה, תנו לו לישון עם דובי גדול, השאירו טלוויזיה דולקת אם אתם יוצאים.


כמו תינוק חדש שמצטרף למשפחה, גם גור כלבים זקוק ליחס מיוחד ולסיפוק צרכיו הרגשיים והפיזיים. הנה 11 דרכים לקבל אותו אליכם הביתה בדרך הטובה ביותר.

1. אמצו: גורי כלבים רבים מחכים לכם בעמותות, בכלביות או במשפחות אומנות. אימוץ גור הוא צעד מציל חיים אשר יעניק לכם אושר וסיפוק רב . גור שאומץ מעמותה מגיע לרוב עם חבילת אימוץ ( מזון, קולר, רצועה)  ברוב העמותות גורים המועמדים לאימוץ נבדקים ע"י ווטרינר ומקבלים חיסון.

2. מבחן התאמה: אם אתם מעדיפים כלב גזעי, ודאו שאופיו מתאים לכם. אם אתם משפחה שאוהבת לעסוק בפעילות גופנית, קחו כלב שיהיה גם בן לוויה לפעילות ספורטיבית כמו ריצה (בורדר קולי, בייגל , מלינואה וכו',). אם אתם מהסוג שאוהב להיות בבית, צרפו כלבלב שמעדיף טיולים קצרים במזג אוויר נעים (כמו פקינז או שי צו).

3. מבחן הגיל: חשוב לאמץ את הכלב בגיל המתאים- לא מוקדם מדי – מומלץ מאד, לצורך הצלחת ההתאקלמות בביתכם, לאמץ את הגור רק בגמר גמילה מיניקה , מעבר למזון רגיל ותחילת שלבי היפרדותו מאימ וגמילה ופרידה היפרדות מהירה בגיל צעיר מידי, לרוב לפני  שמלאו לגור 7- 8שבועות , עלולה לעורר אצלו חרדות שיהפכו אותו לתוקפן או חרדתי.   אימוץ בשלב מאוחר מדי – שבו הפרידה מהלהקה הגרעינית שלו תהיה קשה מאוד., יקשה על ההיקשרות לבני האדם. הגיל המומלץ לאימוץ הוא 7-8 שבועות.

4. בקרו אצל הוטרינר: מיד עם הגיעו הביתה, יש לקחת את הגור החדש לבדיקה כללית אצל וטרינר. המערכת החיסונית שלו עדיין לא מפותחת במלואה והגור חשוף למחלות וסיכונים בריאותיים. הוטרינר יוודא שהגור שלכם אינו סובל ממחלות או טפילים, יתאים לו טיפול נגד תולעים, ובהמשך יבצע גם את החיסונים הנדרשים. התייעצו עם הווטרינר איזו תזונה טובה ומתאימה לגור, המלצה זו חשובה מאד להתפתחות בריאה ותקינה של הגור.

5. פנו זמן: הפרידה מאימו ואחיו הגורים היא  משבר לגור הצעיר ולכן עליכם להפגין רגישות רבה.  בימים הראשונים חשוב לפנות זמן כדי להיות איתו ולא להיעדר לשעות ארוכות. מומלץ לאמץ גור ביום חמישי כך יהיו לרשותכם מספר ימים להכרות הדדית, התאקלמות ופיתוח הרגשת ביטחון  אם אתם יוצאים מהבית, כדאי להשאיר רדיו או טלוויזיה דולקים. אם אתם יוצאים לנסיעות קצרות קחו אותו אתכם. במקרה של נסיעות ארוכות חשוב לזכור לבצע מספר הפסקות במהלך הנסיעה לצורך התרעננות והפחתת הלחץ המלווה נסיעות ארוכות. לא מומלץ להשאיר גורים בפנסיון , נסו לאתר חבר או קרוב משפחה שיסכים להשגיח על הגור בהיעדרכם.

6. חפצי מעבר: אחת הדרכים המסייעות לגור להתגבר על כאב הפרידה  מאמו ואחיו, היא לקחת צעצוע או שמיכה שהיו עם הגור בזמן שהיה עם אמו ואחיו. החפצים המוכרים נושאים את הריחות של בני משפחתו ומעניקים לו ביטחון. הניחו את "חפץ המעבר" במקום שייעדתם לגור . הגור שלכם ישמח מאד לגלות חפץ בעל ריח מוכר ובכך תקלו עליו את ההתאקלמות בביתו החדש.

7. פנו לו מקום: חשוב להכין לגור מקום תחום ומגודר, שבו ישהה בתקופה הראשונה. אפשר לתחום אזור קטן בגדר (בדומה ללול) או בכלוב טיסה. השטח הקטן (80 /40 ס"מ) משרה על הכלבלב הרגשה חמימה ובטוחה. מומלץ לרפד לו את המקום, אפשר לצרף לו בקבוק מים חמים עטוף במגבת או דובי גדול, וכדאי לאפשר לו להיצמד אליו (גורים נוהגים לישון בצמוד זה לזה ומרגישים חום וביטחון).

8. תנו לו לישון: גורים צעירים מבלים   80% מהיום במנוחה ושינה, חשוב מאוד לשחק איתו ולתת לו תחושה משפחתית, אך שימו לב שאינכם מעייפים אותו יותר מדי. הדבר נכון במיוחד במשפחות שבהן יש ילדים קטנים, שאוהבים להשתעשע עם הגור החדש  ולא תמיד שמים לב שהוא זקוק למנוחה.

9. תנו לו צעצוע: גורים אוהבים לכרסם וזקוקים לכך לצורך התפתחות הלסת והשיניים. קיים מגוון רחב של אביזרי כרסום. אביזרים מתאימים מאפשרים לגור, תוך כדי הכרסום, גם לנקות את שיניו ולמנוע הצטברות אבן שן שגורמת למחלות שיניים. חשוב לזכור כי גורים מחליפים שיניים בדיוק כמו בני אדם והחלפת שיניים מלווה בחוסר נעימות ואף כאב לכן חשוב לספק להם צעצועי לעיסה לצורך הקלה על חוסר הנעימות.

10. האכילו אותו כראוי: יש לספק לגורים מזון יבש, המותאם במיוחד לגורים. עד גיל 4-5 חודשים רצוי לחלק את המנה היומית ל- 4 ארוחות ביום ככל שהגור גדל ומתבגר, בסביבות גיל 6-7 חודשים, מספר הארוחות מצטמצם לשתי ארוחות (ו חשוב לזכור גורים אוכלים כמעט פי 2 מכלב בוגר וחשוב להקפיד על הוראות ההאכלה ומספר הארוחות. כאשר הגור מסיים את התפתחות, בסביבות גיל שנה,  כמות ההאכלה היומית פוחתת אך חשוב להמשיך להאכיל 2 ארוחות ביוםח שוב תמיד שמים טריים יהיו זמינים  וכלי המזון ינוקו היטב אחת ליום.

11. חנכו אותו: חינוך של כלב מתחיל כבר בהיותו גור. כדאי להתחיל מגיל צעיר לחנך לעשיית צרכים בחוץ. כמו כן, אם הוא מטפס על רהיטים אמרו לו בקול תקיף "לא" ונתבו אותו למקום הרביצה שלו. כלב מחונך הנשמע לבעליו, יקל על הגידול ויתרום רבות לקשר ביניכם. מומלץ להתייעץ עם מאמן או מאלף כלבים מוסמך ובעל ניסיון. בקשו המלצות מהווטרינר שלכם, הוא ישמח לסייע.

מאמרי חיית המחמד החדשה - כלבים

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד