אוהבי בע"ח
מועדון
מבצעי החודש

השבוע הראשון בבית

הגדל

כשמביאים הביתה כלב או כלבלב חדש, יהיה צורך בתקופת הסתגלות. אם תפעלו בהתאם לעצות הבאות, תוכלו להניח בסיס לחיים ארוכים ומאושרים ביחד ותהפכו את תקופת המעבר קלה ככל האפשר לכל המעורבים בדבר.

תכננו מראש: עשו את כל הקניות מראש כך שכל המצרכים, המזון, הצעצועים וכל מה שצריך יהיו מוכנים וביתכם יהיה מוכן לדייר החדש. קראו על חפצים שאתם צריכים ועל הכנת הבית.


הקצו זמן:
הזמן הטוב ביותר להביא את הדייר החדש הביתה הוא בסוף השבוע. אם אפשר, הוסיפו גם כמה ימי חופש. זה נותן לכם זמן להכיר לכלבכם את ביתו החדש ולהתחיל אילוף לשהות בבית ואילוף בכלל.


בחרו שם:
הסכימו על שם מראש וודאו שכולם משתמשים בו כל הזמן כשמדברים עם הכלב. הדבר יעזור לו לזהות את שמו וימנע בלבול.


בקרו את הוטרינר:
מוקדם ככל האפשר לאחר שהשגתם את כלבכם החדש, קחו אותו לוטרינר שלכם. הביאו לוטרינר כל מידע על חיסונים שקיבלתם כשנתנו לכם את הכלב כדי שהוטרינר יוכל להתחיל רישום בתיק רפואי לשימוש בעתיד.


קחו את כולם אתכם:
כשהכלב כבר בביתו החדש, זכרו שהוא מסתגל לסביבה ולאנשים חדשים. ילדים בעיקר יכולים להתלהב במיוחד. הסבירו להם שחברם החדש זקוק לפסקי זמן בשביל לישון. הראו לילדים כיצד לשחק בצורה נעימה עם הכלב.


היו מנהיגים:
דברים פשוטים, כגון להיכנס בדלתות תמיד לפני הכלב ולאכול בנוכחותו לפני שמאכילים אותו גורמים לכם להיראות כמו "מנהיג להקה". הדבר יקל על הכלב לקבל את זה שאתם (ומשפחתכם) הם הקובעים.


האכילו את כלבכם:
הכי טוב להביא הביתה את המזון שכלבכם החדש היה רגיל לאכול כדי להפוך את המעבר לבית החדש קל ככל האפשר. מראות חדשים, סביבה חדשה וכל תשומת הלב שהכלב מקבל יכולים להיות מלחיצים מאוד. הדבר המוכר היחיד יכול להיות האוכל שהכלב אכל בעבר. אם אתם מתכננים להחליף את האוכל, תוכלו למזער את בעיות העיכול על ידי שיהיה לכם מלאי מספיק מהאוכל הקודם זמין כדי לבצע את השינוי בהדרגה. שימו את האוכל במקום בו קערת המזון תהיה כדי לקבוע שגרה. אם נראה שהכלב לא אוכל, נסו להרטיב את המזון במים כדי להקל על האכילה.


היו הוגנים:
לעולם אל תכו את הכלב. לעולם אל תנזפו בו על מה שעשה לפני זמן רב. לכלבלב שלכם לא יהיה מושג מה הבעיה ויחשוב שאתם כועסים בלי סיבה. במקום זאת, עודדו את ההתנהגות הרצויה ומנעו את ההתנהגויות הלא רצויות. זוהי גישה יצירתית בהרבה. למדו עוד על בעיות התנהגות וכיצד לטפל בהן.


צאו החוצה:
התחילו לערב את הכלבלב שלכם בחברה מרגע שהוטרינר מאשר זאת. הוציאו אותו החוצה והכירו לו בהדרגה אנשים חדשים וכלבים אחרים בסביבה מבוקרת ובטוחה. זהו אחד הדברים החשובים ביותר שתוכלו לעשות עבורו. הדבר מלמד את הכלב להיות אזרח טוב ומעניק לו ביטחון עצמי ומיומנויות חברתיות.


עשו היכרויות:
הכירו לחית המחמד שלכם את חיות המחמד הוותיקות בבית במצבים מבוקרים – אם חית המחמד המקומית היא כלב, אולי עדיף שייפגשו בשטח נייטרלי בו אף אחד מהם לא יחוש צורך להגן על טריטוריה. תנו לכל חית מחמד את קערת המזון שלו והעניקו לכל חיות המחמד מתשומת לבכם כדי למנוע תחרות.


עשה ואל תעשה

הימנעו מלהביא הביתה את חית המחמד החדשה בתקופות עמוסות כגון ימי הולדת וחגים. הרעש והמהומה עלולים להפחיד אותה. בני הבית בדרך כלל עסוקים מדי בחגיגות מכדי להקדיש זמן מספיק לעזור לכלב להרגיש נוח בביתו החדש. וודאו שכל המשפחה יודעת איך להתנהג וסכמו על פקודות וחוקים. שיתוף פעולה מלא מצד כל המשפחה הוא המצב האידיאלי. כשחיית מחמד מקבלת איתותים מעורבים, היא יכולה להתבלבל ולא לדעת מה לעשות. תכייפו. כלבים מכל הגילאים אוהבים לבלות.

מאמרי חיית המחמד החדשה - כלבים

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד

GUI: Grid_1.asp
close