אוהבי בע"ח
מועדון
מבצעי החודש

ביקור ראשון אצל הוטרינר

מתי צריך לקחת את כלבכם החדש לוטרינר לראשונה? התשובה הקצרה היא מוקדם ככל האפשר. ואסור להסתפק בביקור אחד. בשנה הראשונה לחייו יזדקק הכלבלב שלכם ליותר טיפול וטרינרי מכל תקופה אחרת. יש כאן לא רק עניינים בעלי חשיבות מיידית אלא גם הרבה דברים שהוטרינר יכול לעשות ולהמליץ, שישמרו על בריאות הכלבלב גם לאחר שכבר התבגר.
הגדל

ביקור ראשון

הדבר האידיאלי הוא לבחור וטרינר אפילו לפני שמביאים הביתה את הכלבלב. ברגע שהכלבלב בבית, הפגישה הראשונה בינו לוטרינר תתרחש מוקדם ככל האפשר – בתנאים אידיאליים, תוך 24 שעות. בנוסף לבדיקה כללית ולבדיקת טפילים, אתם והוטרינר צריכים לבנות לוח זמנית ספציפי לביקורים וחיסונים באותה פגישה ראשונה.

שלושת החודשים הראשונים

בשלושת החודשים הראשונים של חיי הכלבלב שלכם, הוטרינר בוודאי ירצה להיפגש כל שלושה או ארבעה שבועות כדי לתת חיסונים. אורכו של לוח הזמנים משתנה בהתאם למיקום, ויכול להימשך בדרך כלל עד גיל 16 שבועות.

שלושה עד שישה חודשים

החוק קובע שיש לחסן נגד כלבת החל מגיל 3חודשים. בגיל ארבעה עד שישה חודשים יש לבדוק שוב את הכלבלב אם יש עליו טפילים. הוטרינר עשוי להמליץ על טיפול נגד מחלת תולעת הפארק (ספירוצרקה). יש לצפות ששיניו הקבועות של הכלבלב יתחילו לצמוח בגיל זה.

מומלץ לעקר או לסרס בגיל ארבעה עד שישה חודשים. זה ניתוח פשוט וזכרים בדרך כלל מרגישים די טוב תוך יום. נקבות עשויות להתאושש תוך יומיים שלושה. זוהי החלטה חשובה. בהתחשב במספר הכלבים הנולדים ללא תכנון כל שנה, עיקור או סירוס הוא מעשה אחראי שרצוי לעשות.

שישה חודשים עד שנה

אחרי שישה חודשים פוחתים בדרך כלל הביקורים אצל הוטרינר. יש זריקות דחףלחיסונים בגיל שנה בערך שצריך לחזור עליהם באופן קבוע, בהתאם לעצת הוטרינר. באופן כללי, טוב לקחת כלב בוגר לוטרינר לפחות פעם בשנה כדי לשמור על הבריאות הטובה איתה התחיל בתור כלבלב.
אולי המעשה האוהב והאחראי ביותר שאפשר לעשות לחית המחמד שלכם הוא לוודא שהוא מקבל טיפול רפואי בזמן, מווטרינר מוסמך. חייו תלויים בכך.

מאמרי חיית המחמד החדשה - כלבים

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד