אוהבי בע"ח
מועדון
מבצעי החודש

עלויות גידול כלבים

אם אתם חושבים לקנות כלב, וודאו שכללתם בתקציב יותר מדמי האימוץ או המחיר שיש לשלם בחנות לחיות מחמד. החל מחומרים דרך טיפול רפואי, עד להוצאות חודשיות קבועות, כדאי שיהיה לכם מושג מלא על עלויות גידול הכלב לפני שמחליטים לקנות אותו.
הגדל

 

זה לא אומר שצריכים להיות מיליונרים. האמת היא שרוב האנשים שרוצים כלב יכולים להתאים אותו לתקציב ולסגנון החיים שלהם. אבל אם תחשבו מראש על מה תצטרכו להוציא כסף ותשוו מחירים, תוכלו לבצע החלטה מושכלת יותר כשתבחרו את הכלב שלכם.

העלויות משתנות, כמובן, ממקום למקום ומאדם לאדם. אנשים מסוימים ירצו אולי את כל האביזרים החדישים ביותר; אחרים אולי ירצו רק את הדברים הבסיסיים. אנחנו לא יכולים לומר לכם בדיוק כמה יעלה הכלב בסופו של דבר, אבל אנחנו יכולים לספר לכם על כמה מהדברים שתצטרכו כך שתוכלו לעשות השוואת מחירים באזור שלכם בעצמכם.

עלויות התחלתיות

- מחיר הכלב עצמו, שיכול להשתנות אם קונים אותו מחנות לחיות מחמד, ממגדל או מצער בעלי חיים.

- חיסונים וביקור ראשון אצל הוטרינר – אם לוקחים כלב מבוגר העלויות האלה יכולות להיות נמוכות יותר, אבל כדאי לבצע בדיקה ראשונית.

- קולר.

- רצועה – שתי רצועות: אחת ארוכה ואחת קצרה.

- קערות אוכל ומים – עדיף מנירוסטה או קרמיקה, כי על קערות פלסטיק יכולים לגדול חיידקים.

- כלי טיפוח – מברשת, גוזז ציפורניים ושמפו.

·חומרי ניקוי – הכלבלב או הכלב שלכם יכול לעשות קצת "תאונות" בהתחלה.

- מיטת כלבים או שמיכה –יכול להיות שתרצו לוותר על זה אם ידוע שהכלבלב שלכם הוא מגזע שאוהב ללעוס.

- ארגז.

- מלאי של מזון איכות, למשל מזונות פרו פלאן, דוג צ'או או דוגלי לגורים ולבוגרים .

- צעצועי לעיסה.

- תגי כלבים.

- שיעורי אילוף – מומלץ עבור כלבלבים או כלבים שזקוקים לאילוף נוסף.

- סירוס או עיקור, אם עוד לא נעשו.

הוצאות מתמשכות

- תצטרכו לתקצב את המזון לכל חודש. כדאי לציין שכלבים גדולים אוכלים הרבה אוכל, כמובן.מזון איכותי אגב משתלם מאד מאחר וההוצאה החודשית אינה גדולה יותר כי מדובר בכמויות האכלה קטנות יותר בהרבה. כל חיסכון במזון לרוב מתבטא בהוצאה אצל הוטרינר – זכרו זאת ..

- ביקורים אצל וטרינר – כלבלבים יכולים להזדקק לעד שישה ביקורים (או יותר) בשנה הראשונה לחייהם; בקשו מהוטרינר שלכם להעריך את העלויות. יש להביא כלבים בוגרים לבדיקה שנתית אחת אלא אם הוטרינר שלכם מציע יותר.

- כדאי להשאיר קצת כסף בצד עבור מקרים לא צפויים מראש. כלבים יכולים לעבור תאונות, כמו בני אדם, וגם לחלות במחלות שעלולות להצריך אשפוז.

הוצאות אפשריות אחרות

גם אלה הוצאות שיכולות להיות כדאיות, תלוי במצבכם האישי ובסוג הכלב שאתם רוצים:

- גדר.
- מלונה בחוץ.
- בית כלבים.
- דלת כלבים.
- שערים החוסמים חדרים או מדרגות בבית.
- תרסיס נגד לעיסה.

בעזרת קצת השוואת מחירים אתם אמורים למצוא דרך להתאים את העלויות לצרכים שלכם. ואם אתם דואגים להוריד מעצמכם את התכנון הזה לפני שלוקחים את הכלב, יהיה לכם זמן נוסף פנוי מדאגות, אותו תוכלו לבלות עם בן המשפחה החדש.

מאמרי חיית המחמד החדשה - כלבים

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד