אוהבי בע"ח
מועדון
מבצעי החודש

ככה זה כשיש שניים: למה כדאי לאמץ שני חתולים

לא רק בני האדם בוחרים לחיות בזוג: גם חתולים נהנים מהקרבה. לא פעם נמצא גורים נטושים יחד, ונבין את החשיבות עבורם – כמה טוב להם להתנחם זה בגופו של זה, לשחק יחד, להוציא את העצבים אחד על השני. כשהם מגיעים למקום זר ומפחיד, העובדה שהם לא לבד מאפשרת להם להרגיש טוב ונוח – הרבה יותר קל לפחד ביחד.

גם מקומות המחסה שאנחנו מציעים להם, בין אם בית מחסה או בית מאמץ, אנחנו בעצם מעבירים אותם למקום חדש ומפחיד. לרוב זהו מעבר קשה וטראומטי שמגיע אחרי עזיבה דרמטית ופתאומית מאמא חמה ומיניקה. גם כשהחתול מגיע לבית חם ואוהב, הוא לא יודע מה עומד בפניו ולאן הגיע – האם זהו סוף חייו, כמו שהוא מרגיש? ההימצאות של אח או אחות מוכרים תאפשר לו לגייס את הכוחות הדרושים כדי להתגבר על הטראומה הנפשית.

מניסיון מצטבר של שנים, אנחנו יודעות היטב שחשוב מאוד לא להפריד בין אחים, בין אם נולדו יחד או חיו באותו אזור מחיה, מה שיצר חברות קרובה. זה נכון בכל מקרה של אימוץ – כשמגיעים לבית מחסה לאמץ גור, כשמאמצים מבית שהיתה בו המלטה או כשמוצאים גורים נטושים.

לאימוץ כפול יש יתרונות רפואיים וחברתיים לחתולים שלכם. ככל שהחתול צעיר יותר, וככל שהופרד מאימו מוקדם יותר – כך מערכת החיסון שלו חלשה יותר והוא חשוף יותר לפגיעתם של וירוסים וחיידקים. חיים בצוותא עם גור נוסף תחזק את סיכויי ההישרדות הגופניים של שני הגורים.

בניגוד לתפיסה העממית הרווחת, חתולים הם חיות חברותיות, וזקוקים לחברה בכלל ולחברת בני מינם בפרט – גם אם בתנאים שלהם. מי שמגדל מספר חתולים יוכל להעיד כמה נפלא לראות את החברות שנקשרת בין שני חתולים מסוימים. כמובן, זו חברות תלוית כימיה הדדית – בדיוק כמו אצל בני האדם, קשה לדעת מראש מי יתחבר עם מי.

אימוץ כפול מומלץ בעיקר עם חתולים שאהבו זה את זה עוד לפני שהגיעו אליכם הבית. אין טעם להפגיש שני חתולים זרים אם רק הגעתם לבית או לדירה חדשים.

אנחנו מבטיחות שעות רבות של הנאה – אחרי ההסתגלות לבית החדש – של משחקים ושל התכרבלות בצוותא. אנחנו ממליצות עכשיו ובכלל – אמצו חיה שנייה – יהיה זה עוד חתול או כלב – ועשיתם את הדבר הטוב ביותר לעצמכם וגם לחתול או לכלב שאיתכם.

 

מאמרי חיית המחמד - חתולים

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד