אוהבי בע"ח
מועדון
מבצעי החודש

אילוף

 

הסולם ההיררכי והמעמדות

כדי שתוכל להגדיר את עצמך כ"מאמן/ בעלים מוצלח", עליך להגיע עם כלבך לרמת ביצוע גבוהה ביותר. נוהג כלב חייב להכיר היטב את צורת התנהגות כלבו ועל כן חייב הוא לדעת ולהבין את התפתחותם הביולוגית ודרכי חייהם של הכלבים. אין די בכך שהנוהג יודע מה נדרש מהכלב ואיך ללמדו את ה"שב", "ארצה" וכד'. מחובתנו לקרוא ולהתעמק יותר ויותר בספרות המקצועית וללמוד את דרכי חייו של הכלב הפראי שאתו יש לכלב הביתי שלנו של היום דברים משותפים רבים.

הכלב עולה על המיטה ? על הספות ? למה הוא לא מבין שאסור לו?

ספות ומיטות בבית הם מקומות נוחים ונעימים שיצרנו לעצמנו על מנת לאפשר לנו חיים נוחים ומרופדים. בשינה ובמנוחה נוכל להתרווח לנו , לצפות בטלוויזיה או סתם לקרוא עיתון או להעביר שיחת חולין.

כלב בפנים או כלב בחוץ - מה עדיף?

כלב הוא חיית להקה אשר התנהגותו נגזרת מהתנהגות של זאבים בטבע. אפילו כשמדובר בכלב פאג סיני או כלב שכלל לא מזכיר כבר את הזאב, עדיין בסיס ה"שפה" הכלבית של הכלב היא "זאבית".

חינוך למשמעת

אילוף הכלבלב הוא השקעה כדאית לטווח ארוך. הוא משרת מטרות רבות: מלמד אותו פקודות ספציפיות וכיצד ללמוד; מלמד אותך כיצד ללמד; מלמד את הכלבלב לחוש בנוח עם אנשים וכלבים אחרים. בכלל, זו אחת ההשקעות הטובות ביותר בהתנהגותו העתידית של הכלבלב שלכם.

פקודות לכלב

חמש הפקודות הבסיסיות שכל כלב אמור לדעת הן: שב, הישאר, למטה, אלי ורגלי. פעלו לפי ההנחיות הפשוטות הבאות, צעד אחר צעד, וזכרו שהלמידה לא תתבצע בהינף אצבע. אמנם כל כלב שונה מהאחרים, אך יש גם הרבה שיטות אילוף שאפשר לנסות. להלן כמה קווים מנחים בסיסיים שכבר עזרו לאנשים רבים. אם השיטה לא עובדת, והכלב שלכם צריך משהו מעט שונה, פנו לקבלת עזרה ממאלף כלבים מוסמך או ממומחה להתנהגות כלבים. רוב הכלבים הם קלים לאילוף, מרגע שיודעים איך לעשות זאת.

לקחת את הכלב לריצה

הכלב יכולים להיות שותף נפלא לריצה, אבל לפני שיוצאים יחד לסיבוב יש לקחת בחשבון את מצב הכושר שלו ואת יכולותיו. צריך לזכור, שהכלב שלכם יצטרך זמן כדי להגיע לרמת הכושר שלכם.
הנה כמה גורמים שצריך לזכור לפני שמחליטים אם הכלב צריך לרוץ אתכם או לא. בדקו את העניין עם הווטרינר שלכם לפני שאתם יוצאים לריצה, ופעלו לפי הוראותיו.

יסודות האילוף

האילוף הוא לימוד. אתם מלמדים את הכלב שלכם כיצד להיות בן לוויה כלבי טוב יותר. המפתח להצלחת האילוף (ואין זה משנה אם מדובר בלימוד הפקודה "שב", "החזר" או אימון להרגלי בית) תמיד מבוססים על אותם עקרונות בסיסיים. וודאו שהאילוף מבוסס על עקרונות אלו.
  1. לעמוד הבא
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד