אוהבי בע"ח
מועדון
מבצעי החודש

5 פקודות שהכלב שלכם צריך להכיר

כל כלב צריך להכיר מספר פקודות בסיסיות כדי לקיים מערכת יחסים בריאה עם בעליו:


1. שב! 
קראו לכלב בשמו ותנו לו את הפקודה: "שב!". כדי להסביר לכלב את רצונכם דחפו בעדינות את ישבנו כלפי מטה. כשהכלב מתיישב שבחו אותו ותנו לו פרס (למשל חטיף האהוב עליו). חזרו על התרגיל פעם או פעמיים ביום, כחמש דקות בכל פעם.

2. הישאר!

אחרי שתלמדו את הכלב לשבת, קרבו את כף ידכם אל קצה אפו ותנו לו את הפקודה: "הישאר!". הסתובבו באיטיות והתרחקו ממנו כשהוא עוקב אחריכם במבטו. אם הכלב מתרומם, תנו לו פקודה לחזור לישיבה. לאחר מספר שניות, שבחו אותו בצורה שלווה והגידו "בסדר". הניחו לו לקום. חזרו על התרגיל עד שהכלב נשאר במקומו בעקביות. 

3. ארצה! 
תנו את הפקודה "שב" והחזיקו ממתק לכלבים (צ'ופר) או פיסת מזון לפני אפו של הכלב. הזיזו את האוכל למטה לעבר הרצפה, ממש לפני כפות הרגליים הקדמיות, ואז הרחיקו אותו לאורך הקרקע (צריכה להתקבל תנועה בצורת האות L). כאשר המזון ביד שלכם, הכלב אמור לזחול לעבר האוכל. כשהכלב שוכב כבר על הרצפה, אמרו לו "ארצה" ושבחו אותו. 

4. אלי! 
"אלי" היא פקודה חיונית שתאפשר לשלוט על הכלב, ולהרחיק אותו מסכנה או מצרות. הניחו על צוואר הכלב קולר וחברו אליו רצועה (כל
קולר ורצועה יתאימו), צוו עליו לשבת והתרחקו מספר צעדים עם צעצוע או ממתק. הסתובבו ואז אמרו את הפקודה "אלי!" אם יש צורך בכך, השתמשו ברצועה כדי לקרב אליכם את הכלב. כשהוא מגיע אליכם שבחו אותו ותנו לו את התגמול. 

5. רגלי!
לפני שאתם יוצאים לתרגל, שחקו עם הכלב או
קחו אותו לריצה כדי שיוציא אנרגיה עודפת. קשרו את הכלב ברצועה וצאו להליכה. בכל פעם שהוא מתחיל להקדים אתכם, משכו ברצועה ופקדו: "רגלי!", מיקומו של הכלב צריך להיות כך שהכתף שלו תהיה בקו אחד עם המותן שלכם. שבחו אותו בחום כשהוא צועד לצדכם כיאות. 

עכשיו, קראו לכלב וקדימה, לעבודה.

 

 אולי יעניין אותך לקרוא גם על:
אימון הליכה עם רצועה – כך תרגילו את הכלב שלכם לקולר ורצועה
לקחת את הכלב לריצה – פעילות גופנית תבטיח כלב בריא ורגוע

 

 

 

 

מאמרי אילוף כלבים

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד