אוהבי בע"ח
מועדון
מבצעי החודש

נחיתה רכה לכלב חדש

 

זמן ההתאקלמות – תלוי בהרבה משתנים

זמן ההתאקלמות תלוי בגיל הכלב: אם הוא גור בן מספר שבועות או כלב בוגר, אם הגיע מעמותות או מבית אחר, תלוי בגזע שלו, בהיסטוריה האישית ובכל מה שחווה עד שהגיע לבעליו החדשים, וגם באופיו: אם הוא חששן ופחדן הוא יתאקלם יותר באיטיות. ככלל, ניתן לומר שטווח התאקלמות נורמטיבי נע בין שבוע לשלושה שבועות.

סימנים המעידים על חוסר התאקלמות  

·         כלב שנושך את בעליו או לא מסתדר אתו.

·         כלב שמנסה לברוח מהבעלים, לרוב יהיו אלה כלבים שנוטים להיות יותר פחדנים ומכונסים בעצמם.

·         עברו שלושה חודשים והוא עדיין עושה צרכים בבית..

·         מכרסם כל הזמן את הבית.

·         מנסה לשלוט בבית בצורה קיצונית: תופס טריטוריה למשל על הספה, ואם מזיזים אותו מתחיל לגרגר. לרוב, כלבים חזקים יפגינו שליטה.

המדריך להתאקלמות טובה של הכלב

התאימו את הכלב לבני הבית – בית עם הרבה ילדים לא יתאים לכלב שהוא פחדן, כשכולם יעוטו עליו הוא עלול לנשוך. בית עם שני אנשים לעומת זאת, יכול להיות יותר מתאים לכלב חששן.

צאו איתו והרבה –היציאות מהבית צריכות להיות מרובות בהתחלה: 6-7 פעמים ביום. צריך לחשוף את הכלב לכל מה שיש בחוץ וחשוב שכל בני הבית יוציאו אותו, וגם יאכילו אותו.

אל תכעסו עליו – גם אם הוא אוכל מהפח או מנשנש מהשולחן שלכם, ייתכן שהוא עדיין לא מכיר את החוקים. אם זה נמשך מומלץ להתייעץ עם מדריך לטיפול התנהגותי.  

אכילה מסודרת - גור אמור לקבל מזון ארבע פעמים ביום ולקראת גיל שנה פעם עד פעמיים ביום. ההתאקלמות תלויה גם בסוג האוכל: אוכל טעים יסייע לו להתאקלם בצורה בריאה בבית. את המזון והמים הוא צריך לקבל בשעות מסוימות ולפי כמות מסוימות. המזון הוא חלק מהגדרת הגבולות של הכלב ולא מומלץ לשים לו אוכל בצלחת במשך כל היום כי אז אין הגדרת גבולות ברורים. 

צרפו אותו אליכם – כשאתם בבית, אל תשאירו אותו בגג, במרפסת או בחדר נפרד כי כך אתם מבודדים אותו חברתית. כלב הוא יצור חברתי והוא צריך להיות עם המשפחה.

פינת שינה - המקום שבו הכלב ישן צריך להיות בסלון או במסדרון, בפינה שבה כולם נמצאים. רצוי שהכלב יאכל ויישן באותו חלל.

אל תפנקו יתר על המידה – נכון, אתם אוהבים אותו, אבל פינוק יתר יכול לחבל בהתאקלמות שלו. טל שלוש ממליץ לכל מי שמחליט לאמץ לחיקו כלב לקחת שיעור אחד עם מאלף מוסמך, לקבל הדרכה ראשונית על מנת למנוע בעיות שעלולות לצוץ בעתיד.  

 

 

לפני הדפסה, בחר את הנושאים שאותם תרצה להדפיס:
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד