אוהבי בע"ח
מועדון
מבצעי החודש

חופשה בראש שקט: איך לבחור פנסיון לכלב

החלטתם על יעד לחופשה, סגרתם טיסה ובחרתם לעצמכם מלון מפנק. עכשיו צריך לדאוג גם לפנסיון איכותי לכלבכם שנשאר מאחור. איך בוחרים פנסיון, מה צריך לבדוק לפני שמשאירים אותו שם, ואיך אפשר להקל על הפרידה


לקראת הקיץ רבים מאיתנו מתכננים את החופשה השנתית. אם קמפינג הוא לא החופשה המועדפת עליכם, וחופשת אוהלים בטבע לא עושה לכם את זה, כדאי שתביאו בחשבון שברוב בתי המלון לא מקבלים בברכה חיות מחמד. לכן, כמו שאתם מארגנים לעצמכם בית מלון נוח ודואגים עד לפרט האחרון בטיול, כך צריך לתכנן מראש סידור מתאים לבן המשפחה שנותר מאחור - הכלב שלכם.

האופציה הטובה ביותר היא לארח אצלכם בבית חבר קרוב שאוהב כלבים ויכול לדאוג להם, או לחלופין לדאוג לדוגסיטר שיטפל בכלבכם בזמן החופשה. אבל, במקרים רבים אין מי שישמור על כלבכם ולכן יש לבחור עבורו פנסיון, שבו ישהה בזמן שאתם בחופשה.

"ממש כמו בחירת גן מתאים לילד שלכם, גם בחירת פנסיון עבור הכלב צריכה להיעשות לאחר בדיקה מעמיקה ולאחר שווידאתם שהוא מקבל את כל התנאים ההכרחיים עבורו. יש לוודא שננקטו כל הצעדים למניעת הידבקותו במחלות מכלבים אחרים ששוהים במקום, וזאת כדי להנעים ככל האפשר את שהותו במקום, וכדי שאתם תוכלו לקבל את הכלב שלכם לאחר החופשה כשהוא בריא ושלם", אומר הוטרינר ד"ר אייל נחמיאס.

ברחבי הארץ קיימים מגוון בתי הארחה ופנסיונים מכל הסוגים – חוות לאירוח כלבים, חדרי השכרה, בתי מלון בבתים פרטיים ועוד. ראשית, נונלץ לקבל המלצות מהוטרינר המטפל, מחברים ומפורומים מתאימים ברשת, ולהגיע לפנסיון המפוקח על-ידי הרשויות, ואשר ידוע ככזה המקפיד על כללי היגיינה, כמספק לכלבים מזון טרי ואיכותי וככזה שמספק טיפול צמוד לכלבכם. 

ודאו שהפנסיון מקבל אליו כלבים שעברו טיפול נגד קרציות, וכי הם בודקים שהכלבים מגיעים אליהם מחוסנים ובריאים. יש פנסיונים שמחייבים חיסונים נגד שעלת מכלאות (מחלה מדבקת שיכולה להידרדר לדלקת ריאות), במידה שהפנסיון אינו מחייב חיסון כזה בדקו עם הוטרינר שלכם, אשר מכיר את הכלב ואת ההיסטוריה הרפואית שלו, האם מומלץ להשאירו שם או לבחור בפנסיון אחר.

"עליכם לבקר בפנסיון מראש. אפשר אפילו לערוך ביקור פתע כדי להתרשם כראוי מהמקום ומתנאיו", אומר מאלף  הכלבים דרור בראל, ומוסיף: "בידקו היכן שוהה כלבכם, מה גודל התא שבו יתאכסן (לא פחות מ-2-3 מטרים), ואם יהיה לו מחסה ראוי משמש, גשם ושאר פגעי מזג האוויר. מומלץ שבתאו הפרטי לא ישהה עם כלבים נוספים כי זה מוסיף מתח שעלול לגרום לקרבות עם כלבים אחרים. עם זאת, אם מדובר בתא גדול ששותפים לו עוד כלבים, עליכם לוודא שיש טיפול צמוד של מטפל מוסמך ומקצועי בכלבים".

לאחר שווידאתם כי התא שבו ישהה כלבכם מתאים, לא קטן ולא גדול מדי, ומספק את הנוחות הנדרשת לו, בידקו אם אנשי הפנסיון מוציאים אותו לטיול בחצר. שאלו אם מדובר בטיול פרטי בליווי מדריך או מטפל מקצועי, או ברחבה גדולה שאליה מוציאים את כל הכלבים למשחק ושעשוע. אתם מכירים הכי טוב את הכלב שלכם ויודעים מה הוא מעדיף – טיול פרטי או משחק בחברותא עם כלבים נוספים. כך או כך, כלבכם זקוק למשחק, להוצאת אנרגיה ולטיול – חשוב שצורך זה יסופק על-ידי מטפלים מקצועיים שאוהבים כלבים וערים לצרכים שלהם. 

חשוב לבחון את שגרת האכלה במקום וכי לפחות פעם ביום מספקים לכלב מזון איכותי וטרי. ודאו שלא מדובר במזון זול שיכול להביא לשינוי תזונתי שיזיק לכלבכם. אם הכלב רגיל לאכול פעמיים ביום בזמנים מסוימים וקבועים, הבהירו זאת בפני המטפלים ודאגו שהם יספקו לו שתי ארוחות ובזמנים המתאימים. אם הכלב שלכם רגיל לסוג מזון מסוים, בידקו אם במקום ניתן להעניק לו מזון כזה ובמידה שלא, אם תוכלו לספק בעצמכם את המזון.

חשוב לזכור – למזון יש השפעה מנחמת. פרידה זמנית מהכלב יכולה להיחוות על-ידו כנטישה, ולפחות בשעות הראשונות הוא יחווה קושי רגשי. לכן חשוב לשמור על שגרת ההאכלה שלו ולספק לו את המזון שאליו הוא רגיל. ואם בנחמה עסקינן, ודאו שבפנסיון מעניקים לכלבכם אהבה ותשומת לב, מלטפים אותו, משחקים איתו ומעניקים לו טיפול רגשי כנדרש.

אין הגבלה על משך הזמן שבו הכלב יוכל לשהות בפנסיון. עם זאת, לגיל הכלב יש השפעה. מאוד לא מומלץ להכניס לפנסיון גורי כלבים שחשופים למחלות, או כלבים קשישים וחולים אשר יקשה עליהם להתרגל למקום חדש.

חשוב לוודא שהמקום עובד עם וטרינר למקרה של מחלות או פציעות. דאגו להשאיר פרטי התקשרות עם הוטרינר שלכם, כדי שבמקרה שהכלב יחלה או ייפצע, יוכל הוטרינר שאחראי על הפנסיון לקבל את כל המידע על הכלב מהרופא שמכיר אותו היטב.

הגיע הרגע. המזוודות מוכנות ואתם לוקחים את הכלב לפנסיון. איך נפרדים? חשוב לשהות איתו במקום זמן מה. את הפרידה יש לעשות בחצר או בחלל משותף ולא בתאו, כדי לעמעם את תחושת הנטישה. הפרידה צריכה להיעשות במהירות ומבלי לשדר עצבות או לחץ, על מנת להקל על כלבכם את הפרידה. " אפשר להשאיר לו שמיכה או חפץ מוכר מהבית, כדי שיהיה לו משהו מוכר במקום החדש", מייעץ ד"ר נחמיאס.

בשעות הפרידה הראשונות כלבכם יחוש קושי רגשי במקום חדש שאינו מוכר לו, אבל כלבים מאבדים את תחושת הזמן ואם הפנסיון יעניק לו טיפול אוהב ואיכותי, הוא יתרגל וייהנה משהותו במקום.

לאחר החופשה, בשובכם הביתה עם הכלב, ייתכן שייקח לו זמן מה לחזור לשגרה. אם הוא ישן יותר מהרגיל, אוכל פחות או משנה את התנהגותו, דעו כי זהו חלק מתהליך ההסתגלות מחדש שלו. בכל מקרה, תמיד מומלץ לבדוק אותו אצל וטרינר כדי לוודא שהוא לא נדבק בפרעושים או במחלות.

 

 

לפני הדפסה, בחר את הנושאים שאותם תרצה להדפיס:
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד