אוהבי בע"ח
מועדון
מבצעי החודש

סדר יום לכלב שלכם

הגדל

כלבים אוהבים הרגלים, ולכן חשוב מאד לקבוע להם סדר יום. אתם צריכים להסדיר את מועדי ההאכלה, החלפת/הוספת המים, האימון הגופני, והטיולים לעשיית צרכים.

מדוע להקפיד על סדר יום?
ראשית, סדר יום גורם לכלב שלכם להרגיש טוב יותר. הידיעה מה צפוי לקרות ומתי, מעניקה לכלב שלכם תחושת ביטחון. בנוסף, סדר יום מקל על האילוף ועל השליטה בכלב. בדרך-כלל, סדר יום מקל באופן מיוחד על חינוך להרגלי בית, הן מבחינת הבקרה על התנהגות הכלב, והן מבחינת עידוד הכלב שלא לעשות את צרכיו בבית.

לתת מים ואוכל בשעות קבועות
האכילו את הכלב שלכם באותה שעה בכל יום, גם אם אתם מאכילים אותו פעם ביום וגם אם פעמיים. לאחר 15 דקות, הרחיקו את כל המזון שנותר. מי השתייה צריכים להיות נגישים לכלב כל הזמן. אם תדעו מתי כלבכם אוכל ושותה, תוכלו לדעת מתי יצטרך לצאת החוצה. האכלה בשעות מסודרות מאמנת גם את מערכת העיכול שלו, מה שימנע את הצורך לנחש בזמן החינוך להרגלי בית..


סדר יום בהאכלה
זכרו שתמיד עדיף לחשוב על הדברים מראש - כלומר, לדאוג לאילוף מניעתי. קחו את הכלב שלכם החוצה כאשר לדעתכם הוא צריך לעשות את צרכיו, ואל תחכו יותר מדי ותסתכנו ב"תקלה" בתוך הבית. כל פעם שהכלב עושה את צרכיו מחוץ לבית, כלומר במקום הרצוי, קטנים הסיכויים ל"תקלות" בתוך הבית. ככל שהתמונה ברורה יותר, כך הוא יבין מהר יותר מה אתם רוצים ממנו. כלבים בסך הכל רוצים להשביע את רצונכם, ואתם יכולים להראות להם איך לעשות זאת. תמיד לוו את הכלב בעת הטיול בחוץ. בדרך זו, אתם יכולים לקחת אותו למקומות בחצר שבחרתם לצורך עשיית הצרכים, ובכך תמנעו ממנו את ההרגל של רחרוח החצר כולה ומציאת האזור הרצוי. בנוסף, לפני שתכניסו אותו בחזרה הביתה ודאו שכלבכם עשה את צרכיו, ומומלץ לשבח אותו על כך.


סדר יום לגורים לעשיית צרכים

גורי כלבים צריכים לצאת החוצה בתדירות גבוהה. בגיל שמונה שבועות, מומלץ לצאת לטיול בחוץ כל שעתיים עד שלוש. בגיל ארבעה חודשים אפשר לעשות טיול כל ארבע עד חמש שעות. רוב הגורים יכולים להעביר את הלילה בלי טיול החל מגיל ארבעה חודשים, או מעט יותר. בגיל תשעה חודשים בערך, רוב הכלבים יכולים להסתפק בשלושה או ארבעה טיולים בחוץ בכל יום, אם כי הם תמיד יעריכו יותר. כשהכלבים מתחילים להזדקן, יש להגדיל שוב את מספר הטיולים.


סדר יום למשחקים ולאימון גופני
אימון גופני חשוב לכל הכלבים. כלבים בוגרים רבים סובלים מהשמנה, שנגרמת הן בגלל התפריט שלהם והן בגלל חוסר באימון גופני סדיר. אימון גופני מועט מדי עלול לגרום ללעיסת חפצים הרסנית בבית כי הכלב משועמם או רוצה להוציא אנרגיה. טיול של 15-20 דקות יתרום לחיי החברה שלו, יעזור לקשר ביניכם, ומהווה גם דרך מצוינת להתאמן.

לפני הדפסה, בחר את הנושאים שאותם תרצה להדפיס:
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד