אוהבי בע"ח
מועדון
מבצעי החודש

פחדים

הגדל

העולם יכול להיות מקום מפחיד עבור כלב, אבל לא חובה שיהיה כך.להלן כמה דברים שאתם יכולים לעשות ודברים שאתם לא אמורים לעשות:

מה לעשות
התנהגו בעצמכם באותו אופן בו אתם מצפים מהכלב להתנהג. אם אתם רוצים שהכלב יהיה רגוע ושמח, התנהגו בצורה רגועה ושמחה. אין זה משנה מה מקורות הפחד, אל תנסו לעודד את הכלב על-ידי חיבוקים, ליטופים או עידוד מילולי. זה יכול להיראות לכם כמו הדבר הטבעי ביותר בעולם, אבל נימת הקול שלכם ושפת הגוף למעשה אומרת לכלב שיש סיבה לפחד. במקום זאת, מצאו משהו מהנה שיסיח את דעתו, כמו משחק "זריקה והחזרה" או משחקים אחרים. צרו עבורו חוויה חיובית ותנו לו סיבות להרגיש טוב. להלן כמה עצות שיעזרו להתמודד עם פחדים נפוצים:


פחד מסערות

הסיבה:
בדרך-כלל הרעש המוזר של הסערה הוא המעורר את הפחד. רוחות מיללות, גשם שמצליף, קולות נפץ של רעמים (כשהבזק הברק רק מחמיר את העניין), כל אלו נשמעים רמים יותר ומפחידים יותר עבור כלבים.

הפתרון: "מאורה" קטנה וסגורה יכולה לתת תחושת ביטחון. מומלץ להשתמש בכלוב למטרה זו. הדליקו את הטלוויזיה או הרדיו, כי הקולות הבוקעים ממכשירים אלו יכולים לשכך את השפעת הרעמים. אפשר גם לנסות לשחק עם הכלב או לעשות לו שיעור אילוף, כי הדבר יסיח את דעתו וייתן לכם הרבה הזדמנויות לתת לכלב גמולים, וליצור אווירה חיובית. אם זה לא מרגיע את הכלב שלכם, היוועצו עם ווטרינר.


פחד מכלבים

הסיבה:
הכלב שלכם רואה בכלבים אחרים איום.

הפתרון: הפתרון הטוב ביותר הוא התנסות. הפגישו את הכלב שלכם עם כלבים חברותיים כבר מגיל צעיר, ולעיתים קרובות. שיעור אילוף הוא מקום טוב מאד לעשות זאת, כיוון שהשיעור מתקיים בשטח ניטראלי והכלבים האחרים נשלטים על-ידי בעליהם. טיול לפארק צריך להיעשות בזהירות, משום שלרוב יש שם כלבים צעירים הנוטים להתנהגות מתלהבת. יהיו כלבים שיתלהבו מכך, אחרים יהיו המומים ומפוחדים. צפו בכלב שלכם והחליטו אם הוא נהנה או מפוחד. פגישות עם הרבה מאד כלבים חברותיים יכולות לעזור לכלב שלכם להרגיש יותר בנוח. אם הכלב שלכם נובח, מזנק או נוהם לעבר כלבים אחרים, בקשו את עזרתו של מאלף מוסמך או מומחה להתנהגות כלבים.

פחד מאנשים

הסיבה:
הכלב שלכם רואה בני אדם כאיום. מצב כזה יכול להתפתח אם הכלב לא התרועע עם מספיק אנשים בגיל צעיר, או שהיו לו חוויות מפחידות עם אנשים, או אולי, שיש לו נטייה גנטית לביישנות.

הפתרון: התנסות. תמיד אפשרו לכלב שלכם להתקרב לבני אדם, אך אל תאפשרו לאנשים להתקרב לכלב שלכם כשהוא מפוחד. אף פעם אל תגררו את הכלב שלכם אל אנשים. במקום זאת, כאשר יש אנשים חדשים בסביבה תנו לכלב פרס מזון – ועדיף גרגירים מהמזון שלו. אף פעם, ובשום פנים ואופן אל תנסו להכריח כלב מפוחד לקחת פרס אוכל מאדם לא מוכר או להכריח אותו לפגוש באדם זר. הכלב שלכם אמור ללמוד בהדרגה ליהנות מחברת בני אדם, תוך התקדמות איטית כשהכלב הוא הקובע את הקצב, ועל ידי שימוש בהרבה פרסי אוכל. אם אתם לא רואים שיפור, או שיש לכם חששות כלשהם, או אם הכלב שלכם אגרסיבי, נוהם, קופץ או מתכווץ בפחד, אנא פנו לקבלת ייעוץ ממאלף מוסמך או מומחה להתנהגות כלבים.

פחד מהווטרינר


הסיבה:
ראשית, ודאו שהפחד הוא אכן מהווטרינר, ולא מבני אדם באופן כלל. אם אתם אכן מבחינים שהתנהגותו במרפאת הווטרינר שונה מאשר במקומות אחרים, יכול להיות שהיא נובעת מהעומס הגדול שיוצרים הריחות של הרבה חיות אחרות, או שלכלב שלכם יש אסוציאציות רעות בגלל זריקות או טיפולים אחרים.

הפתרון: נסו להפוך את החוויה לטובה באופן כללי. הביאו אתכם למרפאה את הצעצוע האהוב על הכלב, ושלבו את הביקור בטיול בפארק או בחוויה חיובית אחרת. הביאו אתכם גרגירי מזון לכלבים, ובקשו מהווטרינר ומצוות המרפאה לתת לכלב את המזון לפני הביקור, במהלכו ולאחריו, כך שלכלב תהייה אסוציאציה חיובית. זכרו: אתם קובעים את הטון. אם אתם מתוחים ומודאגים, גם הכלב שלכם ירגיש כך. אם מרגילים את הכלב להיות במחיצתן של חיות אחרות
(למשל, השתתפות בכיתת אילוף) הדבר בהחלט יכול לעזור.

לפני הדפסה, בחר את הנושאים שאותם תרצה להדפיס:
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד